Haberler & Etkinlikler

Lodoslu Havalarda Kombi Kullanımına Dikkat! Uzmanından Güvenlik İçin Tavsiyeler Lodoslu Havalarda Kombi Kullanımına Dikkat! Uzmanından Güvenlik İçin Tavsiyeler

Havaların soğumasıyla birlikte kombi kullanımının artacağı bir döneme giriliyor. Uzmanlar, özellikle lodoslu havalarda güvenli kombi kullanımı için dikkat edilmesi gerekenler hakkında kullanıcıları uyarıyor. Kombi bakımını düzenli yaptırmak ve emniyet sistemli kombiler tercih etmek tüketicilerin alabileceği önlemlerin başında geliyor.

Kış mevsimine hazırlıkların başlaması; yaşam alanlarındaki kombilerin aktif hale getirilmesi anlamına geliyor. Yanlış kullanım durumunda özellikle lodoslu havalarda karbonmonoksit zehirlenmesine yol açılabileceğinin altını çizen uzmanlar, tüketicilerin alacağı birkaç önlemle olumsuz olayların önüne geçilebileceğine dikkat çekiyor.

Kombi Bakımını Atlamamak Gerekiyor

Kombilerin uzun yıllar güvenli bir şekilde; ilk günkü verim ve tasarruf oranlarıyla kullanılabilmesi için periyodik kombi bakımına da önem verilmesi gerekiyor. Bakımlar sırasında can güvenliği için tüm emniyet sistemlerinin, faaliyetlerinin ve sağlamlıklarının kontrol edilmesi güvenli kullanım için atlanmaması gereken konular arasında başta geliyor. Ayrıca kombilerin montajında orijinal baca kullanımı ve baca montajlarının doğru yapılması da azami öneme sahip. Bakım yaptırmak isteyen tükecilerin ise muhakkak yetkili servislerden hizmet alması gerekiyor.

Lodoslu Havada Güvenli Kullanım İçin İpuçları

Uzmanlar doğalgaz kullanılan ortamlarda zehirlenmelerin; tam yanmanın sağlanamamasından dolayı ortaya çıkan karbonmonoksit gazı nedeniyle meydana geldiğini belirtiyor ve bu gazın tesisatta meydana gelen bir kaçak sonrası kapalı alanlarda çok miktarda birikme yapmasının zehirlenmelere sebep olabileceğine dikkat çekiyor. Lodoslu havalarda baca çekişinin olumsuz yönde etkilendiğini belirten uzmanlar, bacalı cihazın bulunduğu odadaki menfezlerin açık olmasının hayati önemde olduğunu belirtiyor.

Cihazın baca bağlantı flekslerinin yıpranmamış, delinmemiş olması ve flekslerin baca girişleri ile arasındaki boşluğun sıcaklığa dayanıklı malzeme ile sızdırmaz hale getirilmesi de bir diğer önemli nokta. Uzmanlara göre hayat kurtaran bir diğer önlem de; bacanın çekmemesi durumlarında devreye girebilmesi için kombinin çalışmasını engelleyen emniyet sisteminin bulunması.

Daikin’in Emniyet Sistemli Kombileri ile Güvenli ve Sıcak Bir Kış Geçirin

Daikin NDJ kombiler güvenli yanma teknolojisi ile kullanıcılara her şartta en mükemmel ve konforlu ısınmayı sunuyor. Daikin kombilerde bulunan emniyet sistemleri, kombinin rüzgarlı havalarda kullanımında doğabilecek olumsuz durumların önüne geçebiliyor. Atık gazın geri tepmesi ya da alev kopması gibi istenmeyen bir durumun ortaya çıkması halinde; kombi emniyet sistemleri sayesinde cihaz arıza moduna geçerek otomatik olarak kombiyi kapatıyor. Bu sayede kombinin kullanımı sırasında tüketicinin ek bir önlem almasına gerek kalmıyor.

Daikin NDJ kombilere özel güvenli yanma teknolojisi olan Scot teknolojisi rüzgar nedeniyle doğru hava yakıt karışımının oluşmaması durumunda tüketiciye hata kodları ile uyarı veriyor. Bu özellik; emniyet sistemli kombilerin sadece hayati tehlike oluşturabilecek durumlar için değil, kombinin verimsiz çalışmasına neden olabilecek dış ortam koşullarında da tüketiciyi bilgilendirdiği, böylece önlem alabilmesini sağladığı anlamına geliyor. Ayrıca cihaz her zaman optimum hava-yakıt oranını akıllı sistem ile sağladığı için bu durum faturalara olumlu olarak yansıyor.

9.05.2024 Devamı
DAIKIN’DEN SOĞUK İKLİM BÖLGELERİ İÇİN ÖZEL OLARAK TASARLANAN DIŞ ÜNİTE: VRV IV C+ Serisi DAIKIN’DEN SOĞUK İKLİM BÖLGELERİ İÇİN ÖZEL OLARAK TASARLANAN DIŞ ÜNİTE: VRV IV C+ Serisi

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, soğuk iklim bölgeleri için özel olarak tasarlanan Cold Region VRV dış ünitesi VRV IV C+ ile düşük ortam sıcaklıklarında da yüksek ısıtma ve verimlilik sunuyor. 

Soğuk iklim bölgeleri için özel olarak tasarlanan Daikin VRV IV C+ Serisi dış ünite (RXMLQ-T, RXYLQ-T), verimlilikten taviz vermeyen, ısıtma kapasitesi öncelikli bir dış ünite olarak öne çıkıyor. 10-42 HP arasında geniş kapasite aralığına sahip olan ısı pompalı dış ünite, tüm VRV IV standartlarını ve teknolojilerini kullanma kabiliyetiyle bu alandaki benzerlerinden ayrışıyor. VRV'yi en yüksek sezonsal verimlilik ve konfor için özelleştirme imkanı sunan değişken soğutucu akışkan sıcaklığı ve basitleştirilmiş devreye alma, yapılandırma ve özelleştirme yazılımı olan VRV configurator VRV IV C+ Serisi’nin öne çıkan özellikleri olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra; 7 haneli ekran ve tam inverter kompresörler, 4 taraflı dış ünite eşanjörü, soğutucu akışkan soğutmalı inverter güç kontrol kartı, yeni DC fan motoruyla özellikle soğuk bölgeler için ideal bir çözüm olarak kabul görüyor. Serbest dış ünite kombinasyonu, cihazın montaj alanı veya verimlilik gereksinimlerinin karşılanması için mükemmel bir ortam sağlıyor.

Daikin’in tüm VRV IV dış ünitelerinde eşsiz özellik olan değişken soğutucu akışkan sıcaklığı; soğutucu akışkan sıcaklığının yüke göre ayarlanabilmesini sağlıyor ve VRV IV C+ Serisi dış ünitelerde de sunulan bir özellik olarak tercih sebebi oluyor. Bu ürün ile birlikte geliştirilen yüksek ısıtma performansı sağlamak üzere optimize edilen yeni buhar enjeksiyonlu scroll kompresör ise cihaza yüksek kısmi yük verimliliği ve yüksek sezonsal verimlilik sağlıyor.

Yüksek sezonsal verimlilik ve yüksek ısıtma performansı için optimize edilen yeni buhar enjeksiyonlu scroll kompresör bulunan VRV IV C+ Serisi’nde yer alan benzersiz geri basınç kontrolü ile düşük kısmi yüklerde daha yüksek verimle çalışacak şekilde geri basınç kontrol portu sunuluyor. Bu sayede kısmi yüklerde hareketli scroll’un sabit scroll'a tam temas etmesi sağlanarak sıkıştırılmamış soğutucu gaz sızıntısı dolayısıyla kapasite kaybı olmadan kompresörün çalışması sağlanıyor. Kompresörde geliştirilen bir diğer nokta ise çekvalfli benzersiz enjeksiyon yapısı sayesinde cihazın düşük yüklerde çalışması sırasında ortaya çıkan geri akışları engelliyor olması.

Düşük ortam sıcaklıklarında yüksek ısıtma kapasitesi ile maksimum konfor sunuyor

VRV IV C+ Serisi dış ünite, soğuk iklim bölgelerinde ısıtma için özel olarak geliştirilmiş bir cihaz olarak düşük ortam sıcaklıklarında da yüksek ısıtma kapasitesi sağlıyor. Ürün, buhar enjeksiyonlu kompresörü sayesinde -15°C ortam sıcaklığına kadar sabit ısıtma kapasitesi veriyor. Isıtmada ise dış ünite eşanjöründeki sıcak gaz by pass devresi sayesinde -25°C'ye kadar geniş çalışma aralığı sağlıyor. Yüksek güvenlik özelliği sunan VRV IV C+ Serisi -25°C gibi düşük ortam sıcaklıklarında bile güvenli bir performans sunuyor. Dış ünite eşanjörünün altında bulunan sıcak gaz bypass devresi, eşanjörün tam verimli çalışabilmesi için buz birikimini engelleyerek; aşırı soğuk hava koşullarında bile cihazın yüksek güvenlikle çalışmasını sağlıyor.

Kullanım ve montaj kolaylığı ile bütüncül çözümler

Standart VRF dış ünitelerine kıyasla daha kısa defrost ve daha uzun ısıtma süreleri sağlayan VRV IV C+ Serisi dış ünite, tek bir iletişim noktası üzerinden hassas sıcaklık kontrolü, havalandırma, klima santralleri ve Biddle hava perdeleri gibi bir binanın tüm termal ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip. Bütün bunların yanı sıra geniş bir iç ünite aralığı da sunan cihaz, Daikin Emura, Shira plus gibi şık VRV iç ünitelerle kullanılabiliyor. Montaj aşamasında da birçok avantaj sunan VRV IV C+ Serisi dış ünite, 30 m iç ünite yükseklik farkı, 190 metre maksimum eşdeğer boru uzunluğu; toplamda ise 500 metre boru uzunluğu gibi olanaklarla geniş bir borulama aralığı sunarak kullanım kolaylığı sağlıyor. 
12.09.2023 Devamı
DAIKIN'IN "TEMİZ HAVA ELÇİLERİ" İŞBAŞINDA DAIKIN'IN "TEMİZ HAVA ELÇİLERİ" İŞBAŞINDA İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Daikin, kurumsal sosyal sorumluluk kapsamındaki çalışmalarını her geçen gün artırmaya ve daha geniş kitlelere yaymaya devam ediyor. Bu amaçla, geleceğin büyükleri çocuklar ile birlikte temiz hava ve temiz çevre konusuna dikkat çekmek isteyen ve onları bu konuda bilinçlendirmeyi hedefleyen Daikin Türkiye’nin 2017 tarihinde başlattığı Temiz Hava Elçileri projesi bütün hızıyla sürüyor.
Temiz Hava Elçileri projesi kapsamında bugüne kadar birçok okulda etkinlikler düzenleyen Daikin Türkiye, belirlenen okullarda ‘temiz hava’ sınıfları açarak çocukları, temiz hava konusunda bilinçlendirmenin yanı sıra Temiz Hava Elçileri ailesinin bir üyesi olarak görevlendiriyor. Temiz Hava Elçileri projesi ile bugüne kadar bin çocuğun hayatına dokunan Daikin Türkiye, 6-7 Haziran 2022 tarihlerinde Sakarya-Hendek’te 5 ilkokulda daha temiz hava sınıfı açarak, çocukların bu konudaki farkındalığını geliştirmesine katkıda bulundu. Tuzak İlkokulu, Dereköy İlkokulu, Hamitli İlkokulu, Kurtuluş İlkokulu ve Dikmen İlkokulu’ndaki temiz hava sınıflarının açılışında öğrenciler onlar için hazırlanan etkinliklerde eğlenirken, bir taraftan da bilgilendiler.
Çocukların büyük bir coşkuyla katıldığı açılış töreninde Daikin Türkiye yönetimi de hazır bulundu. Yeni açılan 5 yeni temiz hava sınıfı ile Daikin, yaklaşık bin 400 çocuğu Temiz Hava Elçisi’ne dönüştürdü. Daikin Türkiye 2025 yılına kadar temiz hava elçisi sayısını 3 bin kişiye tamamlamayı hedefliyor.
7.05.2024 Devamı
DAIKIN TÜRKİYE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR DAIKIN TÜRKİYE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, online olarak gerçekleştirilen basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Türkiye’de iklimlendirme sektörünün geleceği hakkında görüşlerini paylaşan Önder, Daikin’in yatırımları ve planları hakkında bilgi verdi. Pazara girdiğinde 220 milyon TL olan cironun bugün 5 milyar TL’ye ulaştığını söyleyen Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, ciddi bir büyüme kaydettiklerini açıkladı. Daikin’in yatırımlara son hızla devam ettiğini vurgulayan Önder, geçen yıla kadar 101 milyon dolar tutarında fabrika yatırımı yaptıklarını, 2021’de fabrika için 53 milyon dolarlık ek yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. Daikin’in Sakarya Hendek’de bulunan üretim tesisini işaret eden Önder, 105 bin metrekare kurulu alana sahip üretim tesisine, geçen yıl 58 bin metrekare daha eklediklerini vurguladı. Bunun yeni yatırımların işareti olduğunu söyleyen Önder, “Toplam fabrika yatırımlarımızın bedeli 154 milyon dolara ulaştı. Tabii bu, ciroyu da etkiliyor. 2020 ciromuz 2 milyar 836 milyon TL oldu. 2021 yılını 5 milyar TL’nin üstünde kapatacağımızı düşünüyoruz. Euro bazlı değerlendirdiğimizde de 2020 yılını 334 milyon Euro ile kapatmıştık. Bu yılı da 414 milyon Euro ile kapatmayı öngörüyoruz” açıklamasını yaptı.


???
? ??

KATMA DEĞER YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

2025 yılında 750 milyon Euro ciroya ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Önder, “Bunun 420 milyon Euro’sunun ihracattan gelmesini hedefliyoruz. Katma değer yaratmaya devam edeceğiz.” dedi. Türkiye gündemini de değerlendiren Önder, artık düşük enflasyonla gidilmeyeceğini öngördüklerini belirerek şunları söyledi: “Döviz dalgalanmaları var, yüksek enflasyon olacağını düşünüyoruz ama 2-3 ay içinde durulacaktır. Tüm dünyada enflasyonist baskı var. Bunun en ciddi etkisi ise tedarik, hammadde ve lojistik fiyatlarındaki artış. Şu anda ürün satmaktan çok tedarik sıkıntısı yaşanıyor. Önümüzdeki 1-2 yıl için aynı şekilde devam edecek ancak yeni açılacak fabrikalarla bu sorunlar çözülecek. Daikin Türkiye olarak daha planlı gittik ve tedarik ile ilgili tedbirler aldık. Farklı bölgelerden tedariklerimizi karşıladığımız için tedarik zincirimizde bir kırılma yaşanmadı. Bu zincirdeki kırılmayı önceden öngördüğümüz için stoklu çalıştık.

 

ÜRÜN TALEP SEGMENTLERİ DEĞİŞTİ

Önder, pazarda değişen tüketim anlayışına da dikkat çekerek, kombilerde üst segment, klimalarda ise orta segment ürünlere yönelim olduğunu açıkladı. Önder, “Artan villa ve müstakil ev talebinin ısı pompası satışlarını da artıracağını öngörüyoruz. Pandemiyle birlikte doğru iç ortam havası için hava temizleme cihazları alanında da artış var ve bunun daha büyümesi öngörülüyor” dedi. İklimlendirme değil, kaliteli hava sunduklarını belirten Önder, patenti Daikin’e ait “Flash Streamer” teknolojisi ile sağlıklı ve doğru havayı tüketici ile buluşturduklarını belirtti. Bu yıl pazara 22 yeni ürün sunduklarını söyleyen Önder, önümüzdeki yıl için 15 yeni ürünü daha piyasaya sunmayı hedeflediklerini belirtirken fabrika yatırımları ve kapasite artışları ile daha da büyüyeceklerinin altını çizdi.

 

SERA GAZI EMİSYONLARI YÜZDE 63 AZALDI

Toplantıda söz alan Daikin Yönetim Kurulu üyesi Neslihan Yeşilyurt, 2021 yılında şirketin önemli bir sürdürülebilirlik projesine imza attığını söyledi. Yeşilyurt, ürünlerinde enerji verimli inverter teknolojisi ve daha düşük küresel ısınma potansiyeline sahip bir soğutucu akışkan (R-32) kullanarak ozon tabakasına zararı önlediklerini belirtti. Yeşilyurt, “Yerlileştirme projesi ile Türkiye’den aldığı ürünlerle 2 milyon Euro maliyet avantajı sağlayan şirketimiz, nakliye gideri ve yakıt tüketimini düşürerek karbon emisyonunu azalttı. 2020 yılı Temmuz ayında devreye alınan GES projesiyle Hendek’teki üretim tesisinin enerjisini buradan elde ederken, sera gazı emisyonlarını da yüzde 63 azalttı. Su tüketimini titizlikle takip eden şirketimiz gerekli tedbirleri alarak 14 bin 500 metreküp su tasarrufu sağlarken, çeşitli uygulamalarla da aydınlatmada yüzde 70, doğalgazda ise yüzde 30 tasarruf etti. AR-GE’ye büyük önem veren şirket, bu departman için 22 milyon TL bütçe ayırdı. Öte yandan 513 ton atığı geri kazandırdı” dedi. Doğru hava farkındalığını artırmak için okullarla yaptıkları “Temiz Hava Elçileri” projesi ile bu yıl birçok okulda çalışma yapacaklarını da anlatan Yeşilyurt, bunun yanı sıra 2025 yılına kadar kadın çalışanların oranını yüzde 45’e çıkartacaklarını sözlerine ekledi. Toplantıda Daikin Türkiye Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Vedat Yazar pazar hakkında bilgiler verirken, Bireysel Sistemler Satış Genel Müdür Yardımcısı Tuncer Gülsaran, bireysel sistemlerdeki trendlerden, Mühendislik Ürünleri Satış Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Türkoğlu gelecekteki ürün trendlerinden ve teknolojiden, Endüstriyel Soğutma Satış Departmanı Müdürü Kıvanç Aslantaş ise soğutma ürünleri ve kullanım alanları hakkındaki bilgilere sunumlarında yer verdiler.

 

DAIKIN TÜRKİYE HAKKINDA

Türkiye'de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla 43 yıldır faaliyetlerini sürdüren Daikin, temmuz 2011'de Airfel'i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye, Sakarya’da 105 bin metrekare alan üzerine kurulu olan üretim tesislerinde, çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının kombi, klima üniteleri, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun ürünleri son teknoloji ile üretmektedir. 8 bölge müdürlüğü, 500 bayi, 16 kadın girişimci Sakura bayi, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Ayrıca Avrupa'nın ilk iklimlendirme deneyim merkezini de sektörüne kazandırmıştır. İstanbul'da bulunan Daikin Akademi ise eğitimin gücünü paydaşların kişisel gelişim, mesleki deneyim ve iş yapma kalitesine yansıtmak için çalışmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Ermenistan ve Tacikistan) ve Gürcistan, Kuzey Irak, Moğolistan, KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Split Klima Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

Yıllık 1 milyon 500 bin set kapasiteli split klima fabrikasında üretilen klimalarımız entalpi, kalorimetrik, elektrik güvenlik ve ses ölçüm laboratuvarlarında % 100 elektrik güvenlik, fonksiyon ve yüksek basınç testlerinden geçmektedir. Bugün özellikle kritik noktalardaki bakır boru birleştirmeleri kaynak robotlarıyla el değmeden yapılmaktadır.

Klima Santrali Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

Türkiye’nin en modern tesislerine sahip klima santral fabrikasında Ar-Ge çalışmalarına gösterilen önemle konfor ve hijyenik tip klima santralleri, hijyenik paket tip klima santrali, hücreli aspiratör, havuz nem alma santrali, mutfak aspiratörü, sığınak havalandırma cihazı ve ısı geri kazanım cihazı üretimi gerçekleşmektedir. Yurt içinde, yurt dışında çok sayıda prestijli otel, hastane, ilaç fabrikası, AVM, kongre merkezi ve ofis projesinde merkezi havalandırma sistemlerimiz tercih edilmektedir.

Fancoil Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

2009 yılında başlayan tasarım ve belgelendirme faaliyetleri sonunda, yıllık 200 bin üretim kapasitesine sahip fabrikada üretilen fancoil cihazlarımız, düşük ses seviyesi ve yüksek verimleriyle yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda otel ve iş merkezinde tercih edilmektedir.

Kombi Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

Ar-Ge çalışmalarına gösterilen önemle üretim yapan fabrikanın yıllık kombi üretim kapasitesi 220 bin adettir. Uzman ekip tarafından tasarlanmış kombilerimiz, sektörün en kaliteli bileşenleri kullanılarak üretilmekte, %100 güvenlik, fonksiyon, sızdırmazlık ve basınç dayanımı testlerinden geçmektedir. CE belgelendirmeleri, Avrupa’nın akredite laboratuvarları tarafından yapılmaktadır.

DAIKIN AVRUPA HAKKINDA

Daikin Europe N.V., Daikin Industries Ltd.'nin bir bağlı ortaklığıdır ve EMEA iştirakinde yaklaşık 13.000 çalışanıyla Avrupa'nın önde gelen klima, ısı pompası ve soğutma ekipmanları üreticisidir. Belçika, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, İspanya, Türkiye, Avusturya ve İngiltere merkezli 14 büyük üretim tesisine sahiptir. Daikin Europe Group'un merkezi Belçika'da olup, Oostend, Gent ve Brüksel'de ofisleri bulunmaktadır. Şirket 1973 yılında kurulmuştur. Isıtma ve iklimlendirme endüstrisinde 48 yılı aşkın tecrübesiyle Daikin, Avrupa’da ısı pompası teknolojisinde pazar lideridir. Şirket, ticari uygulamalar için Daikin VRV ve özel ısıtma uygulamaları için Daikin Altherma serisiyle piyasada tanınmaktadır. Avrupa pazarına yönelik cihazların %85'inden fazlası Avrupa'da üretilmektedir.

DAIKIN JAPONYA HAKKINDA

Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., 97 yıllık tecrübesi ile sadece ısıtma, soğutma alanında faaliyet göstermektedir. Bugün 160 ülkede 24 milyar doları bulan cirosu, 85 binden fazla çalışanı ve 100’den fazla üretim merkezi ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve flurokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığı ile tanınmaktadır. Daikin Türkiye'nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe N.V., 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende’de kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe N.V., 13.000 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti (2), Almanya, İtalya, Avusturya, ve İngiltere'deki 8 üretim tesisiyle Avrupa'nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir.

12.09.2023 Devamı