Daikin Altherma hibrit ısı pompaları

Altherma Hybrid
Daikin Altherma hibrit ısı pompaları

Hibrit ısı pompamız, enerji verimini dış ortam sıcaklıklarından bağımsız olarak optimize edecek şekilde bir ısı pompasını ve gaz yoğuşmalı kombiyi bir araya getirir.

Content with Full Width Banner

Havadan suya ısı pompası nedir?

Daikin Altherma havadan suya ısı pompası, sürdürülebilir ve yenilenebilir bir enerji kaynağı kullanır. Dış ortam havasındaki serbest ısıyı alır. Bir soğutucu akışkan içeren kapalı döngüde, buharlaşma, yoğuşma, basınçlandırma ve genleşme yoluyla bir termodinamik çevrim oluşturulur. Bu termodinamik süreç, serbest ısıyı evinizin dışından içine taşıyacak.

Yoğuşmalı kombi teknolojisi nedir?

Yoğuşmalı kombi teknolojisi, baca gazlarındaki artık enerjiyi neredeyse hiç kayıp olmadan kullanılabilir ısıya dönüştürür. Bu, hem çevre hem de bütçeniz için faydalıdır. Daha düşük enerji tüketimi, daha düşük ısıtma maliyetleri, daha az enerji kaynağı kullanımı ve CO2 emisyonunda düşüş anlamına gelir. Nasıl çalışıyor? Baca gazı soğutulur ve içindeki buhar yoğuşur. Bu süreçte salınan enerji ısıtma enerjisi olarak kullanılır

İdeal kombinasyon

İdeal kombinasyon

Daikin Altherma hibrit ısı pompamız, en yüksek verimi sağlamak için yenilenebilir havadan suya ısı pompası teknolojisi ile gaz yoğuşmalı kombiyi bir araya getirir. Akıllı programlaması, enerji fiyatlarına, dış ortam sıcaklıklarına ve iç ortam ısı kapasitesine dayanarak en ekonomik ve enerji tasarruflu kombinasyonu otomatik olarak belirler ve geleneksel bir yoğuşmalı kombiye göre %35 daha fazla enerji tasarruf etmeye yardımcı olur.

Yenilenebilir enerji ile desteklenir

Yenilenebilir enerji ile desteklenir

Havadaki enerjiyi alan Daikin Altherma hibrit ısı pompası, evinizi ısıtmak ve sıcak su sağlamak için yenilenebilir ve geleneksel enerjinin en uygun kombinasyonunu kullanır. Isı pompası modunda çalışırken, sistem havadan alınan yenilenebilir enerjiden güç alır ve A++ enerji verimine ulaşabilir.

Isıtma ve sıcak su için patentli yoğuşma teknolojisi

Isıtma ve sıcak su için patentli yoğuşma teknolojisi

Benzersiz ikili ısı eşanjörümüz ile geliştirilen Daikin Altherma hibrit ısı pompası, ısıtma ve evsel sıcak suyu geleneksel gaz yoğuşmalı kombilere göre %10 ila %15 daha verimli şekilde üretmek için yoğuşma teknolojisi kullanır.

Kolay ve uygun maliyetli kurulum

Kolay ve uygun maliyetli kurulum

Hibrit ısı pompaları, renovasyonlar ve eski kombilerin değiştirilmesi için idealdir. Daikin Altherma hibrit ısı pompasının kompakt tasarımı minimum kurulum alanına ihtiyaç duyar ve mevcut borularınıza ve radyatörlerinize kusursuz biçimde entegre olur. Bu şekilde, sisteminizin tamamını değiştirmek zorunda kalmadan ısı pompasının enerji tasarrufundan faydalanabilirsiniz.