• Anasayfa
  • Blog
  • İhtiyaçlarınız için doğru klimayı satın alın
​​
Alternate Text

İhtiyaçlarınız İçin Doğru Klimayı Satın Alın

Klima satın alırken dikkate almanız gereken 5 husus

 

Bir klima sistemine yatırım yaparken doğru tipte, modelde ve kapasitede klimayı satın almak çok önemlidir. Klimalar evinizde konforunuz ve sağlığınız üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Bu ipuçları, yatırımınızdan mümkün olan en büyük faydayı sağlayabilmeniz için eviniz veya ofisiniz için doğru klimayı seçmenize yardımcı olacaktır.

Yıl boyu enerji verimliliğiniz

Tüm Daikin üniteleri evinizi piyasadaki en yüksek değer olan A+++'a varan enerji verimlilik değerleriyle soğutur, böylece enerji faturalarınızı düşürür. Çözümlerimizle yıl boyu mükemmel bir iç ortam havasının keyfini enerji dostu bir şekilde çıkarırsınız.

Doğru kapasite

Bir klima sistemi seçerken gerekli soğutma kapasitesini belirlemeniz önemlidir. Çok düşük bir kapasiteye sahip bir sistem tatmin edici sonuçlar sağlayamazken, aşırı yüksek kapasiteli bir sistem de gereğinden güçlü bir hava akışı üreterek konforunuzu azaltır. Doğru kapasitenin belirlenmesi bir denge işidir, bu konuda Daikin montörünüz size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

İç dekora uyum

Her ev özeldir ve farklıdır. Daikin, şık klima üniteleri ve geniş bir model yelpazesiyle her ev için konforlu ve enerji verimli çözümler sunmaktadır.
Duvar tipi ünitelerimiz (Ururu Sarara, Daikin Emura, Stylish ve Perfera) her türlü iç dekora sorunsuz uyum sağlayarak konforunuzu yükseltir ve üstelik bazı modeller dünyanın en prestijli tasarım ödüllerine layık görülmüştür.
Döşeme tipi ünitelerimiz ( örneğin Perfera) yüksekliği sınırlı odalarda bir pencere pervazının altına dahi kolayca monte edilebilir.

İç ünitenizi hiç görmek istemiyorsanız bir gizli tavan tipi ünite tercih edebilirsiniz. Bu modeller dışarıdan sadece çıkış menfezleri görülecek şekilde asma tavanlara veya gizli duvarlara monte edilir.

Dış ünitenize de dikkat edin

Dış üniteli bir klima monte ederken birçok insan evlerinin içinde daha görülür olduğundan sadece iç ünitelerine dikkat ederler. Ancak, dış ünitenin konumu da tüm sistemin doğru şekilde çalışması üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğundan oldukça önemlidir. Dış üniteler klima sistemlerinin kalbini oluşturduğundan kesinlikle bu süreçte unutulmamalıdır. Dış ünitelerin giriş ve çıkışlarının engeller veya yaprak vb. yabancı maddeler tarafından kapatılmadığından emin olun. Optimum çalışma koşullarında olduğundan emin olmak için yaz ve kış başlamadan önce ünitenizi mutlaka kontrol edin.

Ünitenizi zamanında sipariş edin

Klima sisteminizi sipariş etmek için sıcakların başlamasını beklemeyin. Öncelikle, ünitesinin kısa bir süre içinde kurulmasını isteyen tek kişi siz olmayacaksınız, bu nedenle yetkili servisler dolu olacaktır. İkinci olarak, seçtiğiniz klimanın size teslim edilmesi genellikle zaman alır. Sipariş ile montaj arasında genellikle birkaç hafta geçmektedir.

 

Bu konuda size fikir vermesi açısından, klimanın tek bir odaya montajı bir iş günü sürmektedir. Montaj süresi ise mevcut montaj koşullarına bağlı olarak değişir.