Alternate Text

Bir klimayla birden fazla odayı ısıtıp soğutabilir misiniz?

Birden fazla alanı ısıtabilir veya soğutabilirsiniz, nasıl mı?

Havadan havaya ısı pompaları, klima olarak da bilinir. Son derece esnek ve çok yönlü cihazlardır; birden fazla odayı aynı anda ısıtabilir veya soğutabilirler. Maksimum konfor için doğru sayıda ısı pompası iç ünitesiyle doğru tipte sistemi seçmeniz yeterlidir. İşte seçenekleriniz.

Havadan havaya ısı pompasıyla kaç odayı ısıtabilir veya soğutabilirim?

Havadan havaya ısı pompaları birden fazla odayı ısıtabilir veya soğutabilir. Bir split sistemde çalışırlar. Evinizin dışına monte edilen bir dış ünite bir veya daha fazla sayıda iç üniteye bağlanabilir. Üniteler dış ortam havasındaki ısıyı çeker ve havayı doğru sıcaklıkta evinize dağıtır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı tipte sistem bulunmaktadır.

Bire bir sistem. Bu sistemde bir dış ünite ve bir iç ünite yer alır. Tek bir alanı ısıtmanızı veya soğutmanızı sağlar. Stüdyo tipi küçük evler için idealdir.

Duvar tipi, döşeme tipi veya gizli tavan tipi iç üniteler arasından seçim yapabilirsiniz. Tüm Daikin modelleri iç dekorunuza sorunsuz uyum sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır.

Multi sistem. Dış ünite beş adede kadar iç üniteye bağlanarak birden fazla odadaki sıcaklığı aynı anda kontrol etmenize olanak sağlar. Bu da dış ünitenizden en yüksek verimi almanıza izin verirken çok yönlü bir kullanım yaratır.

Her bir odaya ilgili alanın gereksinimlerine ve tercihlerinize uygun şekilde farklı tarzda veya boyutta bir ünite monte edilebilir. Örneğin, yatak odanızda küçük bir ünite, oturma odanızda daha büyük ve daha güçlü bir ünite tercih edebilirsiniz.

Her bir üniteyi kendi uzaktan kumandasını kullanarak veya bir uygulama üzerinden bireysel olarak ayarlayabilirsiniz. Bir odada diğerinden daha yüksek veya daha düşük bir sıcaklık elde edebilirsiniz.

Multi plus sistem. Bu sistem, ısıtma ve soğutmaya ek olarak sıcak su da sağlar. Bir dış üniteye 90 litrelik veya 120 litrelik bir sıcak su boyleri ve üç adede kadar iç ünite bağlayabilirsiniz. Bu sistem, 80m²’ye kadar olan evler için uygundur.

Evimdeki farklı odaları aynı anda ısıtabilir ve soğutabilir miyim?

Hayır. Her bir iç üniteyi farklı bir sıcaklığa ayarlamanız, yani bir odanın diğerinden daha fazla ısıtılması veya soğutulması mümkündür, ancak havadan havaya ısı pompaları aynı anda sadece ısıtma veya sadece soğutma sağlayabilir.

Her odaya bir havadan havaya ısı pompası monte edilmesi gerekiyor mu?

Hayır, her odaya bir ünite monte etmeniz gerekmiyor. Daikin havadan havaya ısı pompaları 1,5 kW ile 7 kW arasında kapasitelere sahiptir, böylece geniş alanları ısıtabilir veya soğutabilirsiniz. Bir multi sistem tercih ettiğinizde gerekirse daha sonraki bir aşamada her dış ünite için en fazla beş üniteye kadar ilave iç üniteler eklemeniz mümkündür.

Birden fazla odada maksimum esneklik

Birden fazla odada maksimum performans ve mükemmel enerji verimliliğiyle rakipsiz bir esneklik ve gizli çalışma sağlayabilirsiniz. Daikin ürünlerinin montajı ve bakımı kolaydır, bu nedenle evinizdeki her alanda doğru sıcaklığı elde etmeniz çok kolaydır.