ÜNİVERSİTELİ GENÇLER FUHA İSTANBUL'DA

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER FUHA İSTANBUL'DA

Fuha İstanbul gençlerin büyük ilgisini çekiyor.
Avrupa’nın ilk, dünyanın en büyük iklimlendirme deneyim merkezi olarak faaliyete geçen Daikin Solution Plaza fuha İstanbul, üniversiteli gençlerden büyük ilgi görüyor. Gençler fuha İstanbul’da ısıtma, soğutma, havalandırma, enerji verimliliği ve yeni iklimlendirme teknolojilerine yönelik tüm uygulamaları bizzat deneyimleme fırsatı buluyor.


Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencileriTicari yatırımcılardan bireysel kullanıcıya kadar tüm ziyaretçilerine iklimlendirme teknolojilerini deneyimleme fırsatı sunan Daikin Solution Plaza fuha İstanbul, gençlerin büyük ilgisini çekiyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında açılışı gerçekleşen fuha İstanbul’un ilk ziyaretçileri ise Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencileri ile İstanbul Kültür Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojileri Bölümü öğrencileri oldu.

Rehber eşliğinde yaptıkları fuha turu ile iklimlendirme sektöründeki son uygulamalara ilişkin bilgi alan gençler, Daikin Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen ve fuha İstanbul Müdürü Uğur Sertan’dan da bilgi aldılar. Bir yapıda uygulanabilecek her türlü iklimlendirme çözümünü bir arada gören gençler, iklimlendirme teknolojilerinin yaşam konforumuza nasıl yansıdığını da bizzat deneyimleme fırsatı buldu.

İstanbul Kültür Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojileri Bölümü öğrencileriGelecekte iklimlendirme sektörüne atılmayı planlayan gençler açısından fuha İstanbul’un eşsiz bir deneyim fırsatı sunduğuna dikkat çeken Daikin Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen, şunları söyledi: “fuha İstanbul, okullarında aldıkları eğitimi destekleyen bir deneyim fırsatı sunduğu için, gençlerimizin ilgisini çekiyor. Merkezimiz faaliyete geçtiği bir ay süresince kurumsal müşterilerimizin yanı sıra üniversiteli gençlerimizi de ağırlamaya başladı. Bugünden iki ay sonrasına randevu alarak, fuha İstanbul programına dahil olan üniversiteli gençlerimiz var. Bu gençlerimizi fuha İstanbul’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Haftanın beş günü, randevu alarak konusunda uzman rehberler eşliğinde gezilebilen merkez, yatırımcı, mimar, mühendis gibi sektör profesyonellerinin yanı sıra bireysel kullanıcının da iklimlendirme konusunda merak ettiği tüm sorulara yanıt veriyor. İki kattan oluşan ve toplam 2.000 metrekarelik alana kurulan Solution Plaza, inverter teknolojisinden yenilenebilir enerji sistemlerine, ses seviyesinden akıllı göz teknolojisine iklimlendirme cihazlarının inovatif çözümlerini deneylerle ziyaretçilerine aktarıyor.