Galatasaray İle Daikin Türkiye Arasındaki Sponsorluk Anlaşması Yenilendi


Galatasaray İle Daikin Türkiye Arasındaki Sponsorluk Anlaşması Yenilendi
 
 
GALATASARAY DAIKIN BAYAN VOLEYBOL TAKIMI YENİ SEZONA HAZIR!
 
Galatasaray İle Daikin Türkiye Arasındaki Sponsorluk Anlaşması Yenilendi.
 
 
Galatasaray İle Daikin Türkiye Arasındaki Sponsorluk Anlaşması YenilendiGalatasaray Spor Klübü ve Daikin Türkiye, aralarındaki sponsorluk anlaşmasını yenileyerek yola birlikte devam etme kararı aldı. İsim hakkı sponsorluğunu da içeren anlaşmanın yenilenmesinin ardından, Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı, sezona iddialı bir başlangıç yaptığını ilan etti.
 
Galatasaray Spor Kulübü ile iklimlendirme sektöründe dünyanın bir numaralı üretici firması olan Daikin arasındaki sponsorluk anlaşması yenilendi. Daikin Türkiye’ye, Galatasaray Bayan Voleybol Takımı İsim Sponsorluğu hakkını veren anlaşmanın yenilenmesi doğrultusunda takımımızın ismi, 2 yıl daha Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı olacak.
 
Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da, 09 Temmuz 2013 Salı günü gerçekleşen imza töreninde; Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Daikin Türkiye Başkan Yardımcısı Takayuki Kamekawa, Galatasaray Spor Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ve Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Sayın Tuna Gülenç yer aldı.
 
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal sponsorluk yenileme duyurusunun yapıldığı törende, “Sektörünün dünya lideri olan Daikin ile işbirliğimizi devam ettirecek olmak bizler için mutluluk verici. Sürdürülebilir başarı ortak hedefinde buluşan iki büyük marka olarak yeni sezonda yepyeni ve güçlü bir kadroyla daha nice başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi. Aysal, yenilenen anlaşmaya göre ilk yıl için 3 milyon TL. olan sponsorluk bedelinin, ikinci yılda enflasyon oranında artırılacağını belirtirken, Daikin’in takıma katkılarının 6 milyon TL. ile sınırlı kalmayacağına da dikkat çekti. Japon smaçör Saori Kimura’nın transfer ücretinin 200 bin Euro’luk bölümünü Daikin Türkiye’nin karşıladığını açıklayan Aysal, “İyi sponsorlar başarıyı, başarı iyi sponsorlukları getiriyor.
 
Galatasaray İle Daikin Türkiye Arasındaki Sponsorluk Anlaşması YenilendiSponsorumuzun verdiği destekle bu yıl önemli başarılara imza atacağız. Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı CEV Şampiyonlar Ligi’ne bu yıl da katılıyor. Bu yıl erkek voleybol takımımız da bu şampiyonlar liginde mücadele edecek. Bu yıl ilk kez voleybolda iki takımızla ülkemizi üst düzeyde temsil edeceğiz” diye konuştu. 
 
Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tuna Gülenç de, Galatasaray ile yapılan sponsorluk anlaşmasının ikinci yılında çok daha büyük başarılara imza atılacağını dile getirirken şöyle konuştu:  “Galatasaray Spor Klübümüz ile yola çıkarken, bunun sadece bir sponsorluk anlaşması olmayacağını, bu anlaşmayı stratejik bir ortaklık, uzun soluklu bir yol arkadaşlığı olarak gördüğümüzü belirtmiştik. Aradan geçen bir yıl, bizi haklı çıkardı. Kendi alanlarında köklü ve başarılı bir geçmişe sahip, vizyonları ve profesyonel yönetim anlayışları kesişen iki devin buluşması başarıyı da beraberinde getirdi” dedi.  Uzun vadeli sponsorlukların sportif başarıları beraberinde getirdiğini ve hem takıma hem de markaya katkısı olduğunu vurgulayan Gülenç,  sözlerine şöyle devam etti: “Biz Daikin olarak kendi alanımızda yeni başarılara imza atarken, inanıyoruz ki Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımımız da, yeni başarılara imza atacak ve önümüzdeki yıllarda ülkemize genç, başarılı sporcular ve şampiyonluklar kazandıracak. Daikin olarak biz de Türk voleybolunun desteklenmesi ve kadınların spordaki başarılarını teşvik etmek için sporcularımızın yanında olacağız.”
 
Galatasaray Spor Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ise, sporda sponsorlukların önemine dikkat çekerken, sürdürülebilir anlaşmaların başarıyı getirdiğini dile getirdi. Arıboğan, “Daikin bize verdiği destekle sadece bir sponsor değil bizimle işbirliği içinde olduğunu gösterdi” dedi.
 
Galatasaray İle Daikin Türkiye Arasındaki Sponsorluk Anlaşması Yenilendi