İKLİMLENDİRME DEVİ DAIKIN'DEN TENİSE DESTEK

Çubuklu Tenis KulübüÇubuklu Tenis Kulübü, Daikin sponsorluğunda uluslararası başarılara hazırlanıyor.
Isıtma, soğutma ve havalandırma sektöründeki uzmanlığı kadar spora verdiği destek ile de tanınan Daikin, şimdi de tenis sporuna gönül verenlerin yanında. Çubuklu Tenis Kulübü ile Daikin, 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.


İklimlendirme sektörünün lider kuruluşu Daikin, spora verdiği desteği tenis ile sürdürüyor. Daikin, bünyesinde milli sporcuların da bulunduğu Çubuklu Tenis Kulübü’ne sponsorluk desteği verecek. Daikin ile Çubuklu Tenis Kulübü arasında imzalanan sponsorluk anlaşması, 3 yıllık bir dönemi kapsayacak. Çalışmalarına Daikin Çubuklu Tenis Kulübü olarak devam edecek olan kulüp, Türk tenisine dünya klasmanında sporcular kazandırmayı hedefliyor.

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, dün yapılan yeni kort açılışı sırasında bir konuşma yaparak, bu işbirliğine ilişkin şunları söyledi: “Grup felsefemizin temel ilkelerinden biri de; içinde bulunduğumuz topluma fayda sağlayacak, değer katacak çalışmalar yapmak. Bu doğrultuda, ülkemizde sporu ve sporcularımızı desteklemeyi çok anlamlı bir görev olarak görüyoruz. Daha önce Galatasaray Bayan Voleybol Takımı ve Hendek Voleybol Takımı’na destek vermiş, onların başarıları ile gururlanmıştık. Şimdi de eğitimleri ve altyapısı ile Türkiye’de tenis sporunun gelişimi için çalışan Çubuklu Tenis Kulübü’ne destek vererek, başarılarına bir nebze de olsa katkıda bulunmak istiyoruz. İnanıyoruz ki, Daikin Çubuklu Tenis Kulübü, hepimizi gururlandıracak çok önemli başarılara imza atacak.”

Daikin Çubuklu Tenis Kulübü yöneticilerinden Cihan Murat Hakimoğlu ise, desteklerinden dolayı Daikin Türkiye’ye teşekkür ederken, şu bilgileri paylaştı: “Beykoz Çubuklu’da Bahadır Belet ile birlikte kurduğumuz kulübümüzde 2013 yılından bu yana eğitim veriliyor. 12 öğrenci ile yola çıkan kulübümüzde, şu anda 94 lisanslı tenisçimiz bulunuyor. İki kortla kurduğumuz kulübümüz, bugün biri midi (9 yaş) olmak üzere, 4 uluslararası standartta tenis kortu ile çalışmalarını sürdürüyor. Daikin’in desteği ile yeni yapılan kortlarımız kapatılarak, ısıtma sistemleri kurulacak. Bu sayede sporcularımızın daha uygun ortamlarda çalışmasını sağlayacağız. Ayrıca bir kondisyon salonu yapımına da başladık. Hedefimiz, Türk tenisine en üst düzeyde eğitim vererek, iyi altyapı ve performans sporcuları çıkarmak, sporcularımızın yıllar sonra dünya klasmanında tenisçiler haline geldiğini görmek. Ayrıca düzenleyeceğimiz turnuvalar ile tenis sporunu herkesin yapabileceğini göstermek istiyoruz. Tüm bu hedeflerimiz için çalışırken, sponsorumuz Daikin’in yanımızda oluşu bize daha fazla güç ve moral veriyor.”