DAIKIN SAKURA PROGRAMI'NA BAŞVURU SÜRESİ 15 HAZİRAN'A UZADI

KARİYERİNE KENDİ İŞİNİN PATRONU OLARAK BAŞLAMAK İSTEYENLER İÇİN GİRİŞİM FIRSATI

DAİKİN SAKURA PROGRAMI

Daikin Sakura programı’na başvuru süresi 15 Haziran’a uzadı.

Kariyerine kendi işinin patronu olarak başlamak isteyenler için KOSGEB ve KalDer işbirliği ile yürütülen Daikin Sakura Programı’na başvuru süresi uzatıldı. Türkiye’nin birçok ilinden gelen katılımcıların talebi üzerine 45 kadın girişimcinin seçileceği 2’nci etap başvuruları 15 Haziran’a kadar sürecek.


İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Daikin’in, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile yaşama geçirdiği "Daikin Sakura Programı",  üniversite mezunu, girişimcilik potansiyeli olan kadınların, bu potansiyellerini ortaya çıkararak geleceğin iş kadınlarını ülke ekonomisine kazandırmayı amaçlıyor. Üniversiteden son 3 yıl içinde mezun olan kadın girişimcilere, ‘Sıfır sermaye’ ile iklimlendirme sektöründe kendi işinin patronu olma olanağı tanıyan Daikin Sakura Programı’nın ikinci etabı için 29 Mayıs'ta sona ereceği ilan edilen başvuru süresi, yoğun istek üzerine 15 Haziran 2015’e kadar uzatıldı.

Daikin Sakura Programı’nın ikinci etabına katılmak isteyen üniversite mezunu kadın girişimci adayları, 15 Haziran'a kadar başvurularını yapabilecek. Daikin Sakura Programı’na başvurmak isteyen kadın girişimci adayları, ayrıntılı bilgilere ve başvuru formuna www.daikinakademi.com adresinden ulaşabiliyor. KalDer ve KOSGEB yöneticilerinin yanı sıra iş dünyası ve basından değerli isimlerin yer aldığı bir jürinin yaptığı mülakat ile seçilen 45 girişimci adayına finans, girişimcilik, perakende ve yönetim eğitimlerinin yanı sıra teknik konularda toplamda 120 saat süren eğitim verilecek.  Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kadın girişimciler, Daikin ve KOSGEB tarafından desteklenerek, sıfır sermaye ile iklimlendirme sektöründe kendi iş yerlerini açarak, iş hayatına girişimci olarak adım atacak.

Bu arada Daikin Sakura Programı’nın ilk etabını tamamlayan 8 kadın girişimci, Nisan ayında düzenlenen törenle plaketlerini alarak, yaşadıkları şehirlerde Daikin bayi olarak ilk showroom’larını açmaya başladı.

KOSGEB, KalDer ve Daikin tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendiren Sakura Programı, 3 yılda, 100’ü girişimci ve onların yanında işe başlayacak 100 kadın çalışan ile birlikte toplam 200 kadını iş hayatına kazandıracak.

DAİKİN SAKURA PROGRAMI'NA  BAŞVURU SÜRESİ 15 HAZİRAN'A UZADI