• Anasayfa
  • Bizden Haberler
  • ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR

ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR

ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR

Elektrik ve doğalgaza gelen zamlar, tüketiciyi kara kara düşündürüyor. Hane halkının genel giderleri arasında kira ve gıdadan sonra en büyük harcama kalemlerini oluşturan elektrik ve doğalgaz faturalarını aşağıya çekmenin yolunu arayan tüketiciler, çareyi enerji tasarruflu ürünlerde arıyor.


Geçtiğimiz günlerde açıklanan elektrik ve doğalgaz zamları, sonbahar ve kış aylarında gelecek faturaları düşünen vatandaşların kabusu oldu. Hanenin kira ve mutfak masraflarından sonra en yüksek harcama kalemleri olan doğalgaz ve elektrik yeni zamlarla yüzde 15 oranında artmış oldu. Yeni zamlarla birlikte faturaları aşağıya çekmek için yeni arayışlara giren tüketiciler, enerji tasarrufu yüksek ürünlere yöneliyor.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) doğalgaz fiyatlarına yüzde 13,73 ila yüzde 14,97 oranında zam yapıldığı bildirildi. 1 Ağustos’tan itibaren geçerli olan zamlar ise vatandaş da endişe yarattı. Uzmanlar, önümüzdeki kış aylarının 2018 ve 2019 yıllarına göre daha soğuk ve yağışlı geçeceğini açıklarken, özellikle kış aylarında ısınma için kullanılan kombiler konusunda tüketicileri uyardılar. Gelen zamlarla beraber ısınma giderlerinin daha da artacağını belirten uzmanlar, tüketicilerin enerji tasarruflu ürünlere yönelmesini söylüyor.

ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR2018 yılında  toplam doğal gaz tüketimi 48,9 milyar metreküp ve hane başına harcama 905 metreküp oldu  Ancak sadece kombi kullanan doğalgaz aboneleri Marmara ve Ege bölgesinde ortalama bin 500 TL doğalgaz faturası öderken Doğu Anadolu gibi kış mevsiminin daha uzun ve sert geçtiği bölgelerde 2 bin TL’nin üzerinde bir maliyet ile karşı karşıya kaldılar.

İklimlendirme sektörünün öncü şirketlerinden Daikin, kendi tasarladığı tam yoğuşmalı kombilerin yüksek teknolojisi sayesinde yoğuşmasız kombilere göre doğalgaz  tüketiminde yüzde 20 ila 30 arasında tasarruf sağlıyor. Bunun yanı sıra kombileri, çalışırken kullanılan elektrik enerjisinden de tasarruf etmeyi sağlayan özel bir pompaya sahip. Cihaz bu şekilde yüzde 30 oranında elektrik enerjisi tasarrufu da sağlayarak tüketicinin yüzünü güldürüyor.

ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOREnerji zamları ve tasarruflu cihazlar hakkında bilgi aldığımız Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, kombi alanında yaptıkları AR-GE çalışmalarıyla enerji tasarruflu ve verimli kombi modelleri geliştirdiklerini, bu kombilerle hem kalite performans hem de enerji verimliliği konusunda vatandaşın yüzünü güldüreceklerini söyledi. Yatırımlar  hakkında bilgi veren Önder, “Daikin Premix Tam Yoğuşmalı Kombi ile Avrupa’yı da feth ettik. Oradaki kullanıcılardan da tam not alarak büyük çaplı bir ihracaat gerçekleştirdik. Artan ihracat için 950 milyon TL civarı bir ek yatırımla Adapazarı Hendek’teki fabrikada büyüme ve geliştirme çalışmaları yapıyoruz. Bu yıl 150 bin adetin üzerinde kombi üretimi yaptık, 2020 yılında artan konut sayısını da dikkate alarak üretimimizi 250 bin adete çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.