VIKIGEN INFINITY RESORT - SPA OTEL'E DAIKIN İLE GELEN KONFOR


VIKIGEN INFINITY RESORT - SPA OTEL'E DAIKIN İLE GELEN KONFOR
 

Alanya Sahilinde Sıradışı Mimarisiyle Dikkat Çeken Vikingen Infinity Resort & Spa Otel, Ağustos Ayında Kapılarını Açıyor. 40 Bin Metrekare Alan Üzerine Kurulu Olan Otel, İskandinav Etkileri Taşıyor. Projenin Isıtma Ve Soğutma Çözümleri ise Dünya Devi Daikin’e Emanet.
 
Vikingen Hotels Grubu, Antalya’nın Türkler-Alanya bölgesinde Ağustos ayında açacağı yeni oteli Vikingen Infinity ile fark yaratmaya hazırlanıyor. İskandinav esintileri taşıyan Vikingen Infinity Resort & Spa Deluxe Otel, sade ama şık mimarisiyle dikkat çekiyor. 40 bin metrekare alan üzerine kurulan proje, deniz ve ormanın buluştuğu bir bölgede yer alıyor. Kelebek şeklinde tasarlanan otel binasına mimarisindeki görsel özellikten dolayı “sonsuzluk” anlamına gelen Infinity ismi verilmiş. Manavgat’a 25 km, Side’ye 40 km, Antalya Havalimanı’na ise 100 km mesafede konumlanan otel, toplam 778 oda ve 2 bin 334 yatak sayısına sahip. Otelde ayrıca bin metrekare büyüklüğünde çeşitli organizasyonların gerçekleştiği bir salon bulunuyor. Türk ve dünya mutfaklarından seçkin lezzetlerin sunulduğu ana restoran açık ve kapalı alanlarıyla birlikte aynı anda 2 bin 300 kişiye hizmet verebiliyor. Otelde bir de iskele yer alıyor. Aktivite alanlarının yanı sıra otele özgü 2 bin metrekarelik SPA merkezi ise fark yaratıyor.
 
 
VIKIGEN INFINITY RESORT - SPA OTEL'E DAIKIN İLE GELEN KONFOR
 
 
DÜNYA DEVİ DAIKIN İLE GELEN MÜKEMMEL KONFOR!
 
Vikingen Infinity Resort & Spa Deluxe Otel projesinin ısıtma ve soğutma ihtiyaçları 5HP ve 6HP soğutma kapasitesinde RXYSQ model mini VRV,  8 HP -18 HP soğutma kapasite aralığında RXYQ-P9 model VRV heat pump dış üniteler ile çözüldü. Mevsim geçişlerinde ısıtma amacı ile de kullanılması planlandı. Asma tavanın montaj için uygun olmadığı otel odalarında FXAQ model duvar tipi , uygun olduğu mekanlarda FXDQ model düşük orta statik basınçlı kanallı tip iç üniteler kullanıldı. Projede kullanım yerlerine ve iç mimariye uygun olarak asma tavana montajın müsait olduğu iç mekanlarda inverter fanlı orta statik basınçlı kanallı tip FXSQ iç ünite kullanılarak homojen bir hava dağılımı ve konfor oluşturuldu. Restaurant, spor salonu, spa merkezi, koridorlar ve diğer ortak aktivite alanlarında FXMQ model yüksek statik basınçlı kanallı tip kullanıldı. Toplantı salonlarında ise FXFQ model dairesel atışlı kaset tipi iç ünite kullanılarak 360° hava dağılımı homojen olarak sağlandı. Ayrıca, projede yer alan VRV sistem cihazlarıyla entegreli çalışabilen ’Intelligent Manager’ pay ölçer merkezi kumandaları sayesinde merkezi kontrol ve pay ölçme sistemi hayata geçirildi. Böylece kullanıcıların ne kadar tüketim yaptığı hesaplanarak faturalandırmanın yolu açıldı.
 
DEĞİŞKEN SOĞUTUCU AKIŞKAN SICAKLIĞI TEKNOLOJİSİNE SAHİP VRV ®  HEAT PUMP DIŞ ÜNİTE
 
Daikin’in ticari binalara yönelik öncü VRV ®  teknolojisi, optimum kompresör verimliliği sağlamak üzere Daikin’in değişken soğutucu akışkan debi teknolojisi ile inverter kontrolünü kullanarak VRV ®  heat pump yüksek COP/EER değerlere ulaşıyor. Ayrıca bulunan otomatik şarj ve soğutucu akışkan testi hem zamandan tasarruf  hem de en iyi performans için optimum soğutucu akışkan şarjı sağlıyor. Daikin’in yenilikçi teknolojisinin gelişmiş örneklerinden VRV ®  heat pump inverter RXYQ-P9 model dış üniteler tek bir sistemde 5 ila 54HP kapasite aralığına sahip. Tamamı inverter kontrol teknolojisinde bulunan, az yer kaplayan kombinasyon özelliği taşıyor. Gelişmiş kompresör yapısı ve yenilenmiş kondenser yüzeyi ile 4.5’a varan yüksek COP ve 4.29’a varan yüksek EER değerlerine sahip RXYQ-P9 model dış üniteler, proje çözümlerinde geniş borulama esnekliğini kullanıma sunar. Maksimum kritik borulama uzunluğu 165 metre ve toplam borulama uzunluğu bin metredir. Esnek dış ünite kombinasyonu, düşük yer kaplayan kombinasyon ve yüksek COP kombinasyonu ile maksimum 64 adet iç ünitenin bağlanmasına olanak tanır. Özellikle rezidans, orta ölçekli ticari alanlar, ofisler, oteller ve zincir dükkanlara yönelik olarak kullanılabilecek sistem -5°C ile +43°C sıcaklıkları arasında soğutma ve -20°C ile + 15°C sıcaklıkları arasında ısıtma yapabilme yeteneğine sahiptir.
 
VRV ® İÇ ÜNİTE
 
VRV ® İÇ ÜNİTE2,2-16,0 kW kapasite aralığındaki FXSQ model inverter fanlı gizli tavan tipi iç üniteler, önceki seriye kıyasla yeni DC fan kullanımı sayesinde yüzde 20 güç tasarrufu sağlanıyor. Kullanılan DC fan motorlarıyla iç üniteler daha verimli, daha sessiz hale getirildi. 3 kademeli üfleme kontrolü sayesinde konfor seviyesi artırıldı. İç ünite yapısında standart olarak hava filtresi ve drenaj pompası bulunan cihaz, fan moduna getirildiğinde, soğutma veya ısıtma yapmadan sadece fan olarak da kullanılabiliyor. Kablolu kumanda ile cihaz dışı basıncın değiştirilme imkânı ve hava debisinin optimizasyonu sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra nominal hava debisine göre otomatik debi ayarı sayesinde kolay monte ediliyor.
 
1,5-7,1 kW kapasite aralığındaki FXDQ model düşük statik basınçlı ince gizli tavan tipi iç üniteler, sahip oldukları kompakt boyutlar ile 240 mm’lik tavan boşluğuna kolay bir şekilde monte edilebilir. Farklı uzunluklardaki esnek kanallar ile kullanım imkânı bulunur. Standart hava filtresi mevcuttur. 750 mm basma yüksekliğine sahip drenaj pompası standart olarak bulunur. 3 kademeli fan hız seçeneği olan ünite istenirse sadece fan olarak da kullanılabilir. Otomatik soğutma – ısıtma geçişi özelliğiyle ısıtma veya soğutma modu otomatik olarak seçilir. Kuru program özelliğiyle hava sıcaklığında bir değişiklik olmadan nem seviyelerinin ayarlanmasını sağlanır. Üründe otomatik yeniden başlat ve otomatik arıza teşhisi özellikleri de bulunuyor. 
 
 HAZIRLAYAN: NAZLI ÇINAR - MÜHENDİSLİK SİSTEMLERİ ÜRÜN SORUMLUSU