• Anasayfa
  • Bizden Haberler
  • İKLİMLENDİRMENİN LİDER MARKASI DAIKIN, BAYİ VE DİSTRİBÜTÖR AĞINI GÜÇLENDİRDİ

İKLİMLENDİRMENİN LİDER MARKASI DAIKIN, BAYİ VE DİSTRİBÜTÖR AĞINI GÜÇLENDİRDİ

Isıtmadaki iddiasını artıran Daikin, Başaran Isı’yı da ailesine kattı.Isıtmadaki iddiasını artıran Daikin, Başaran Isı’yı da ailesine kattı.
Soğutmadaki iddiasını ısıtmaya da taşıyan Daikin, bu doğrultuda bayi ağını yeniden yapılandırırken, Başaran Isı ile işbirliğine gitti. İklimlendirme sektöründeki 92 yıllık uzmanlığını geniş bayi ağı ve ürün gamı ile Türkiye genelinde yaygınlaştıran Daikin, halen 45 ilde hizmet veren Başaran Isı Sistemleri ile distribütörlük anlaşması imzaladı.


Kurulduğu 1924 yılından bu yana tüm dünyada iklimlendirme sektörüne yön veren üretim ve faaliyetleriyle müşterilerine hizmet götüren Daikin, Türkiye’deki hızlı büyümesini yeni hamlelerle sürdürüyor. Soğutmadaki iddiasını ısıtmaya da taşıyan Daikin, 2020 stratejileri doğrultusunda bayi sistemini yeniden yapılandırırken, sektörün önemli firmalarından Başaran Isı ile de iş birliği yaptı.

Split klimalardan VRV merkezi sistemlere, ısı pompalarından kombiye, radyatörden fancoil’e kadar iklimlendirme sektöründe geniş bir ürün ve hizmet ağı ile faaliyet gösteren Daikin, 23 yıldır ısıtma sektöründe önemli işlere imza atan Başaran ısı ile distribütörlük anlaşması imzaladı. Başaran Group bünyesinde 1993 yılından bu yana doğalgaz sektöründe elde ettiği başarılarıyla yükselişini sürdüren Başaran Isı Sistemleri, Ekim 2016 itibariyle Daikin Türkiye’nin Resmi Isıtma Distribütörü olarak hizmet vermeye başladı. Ankara’daki merkezinin yanı sıra İzmir, Kayseri, Samsun ve Adana şubeleri ile de Türkiye genelinde 45 ile hizmet veren Başaran Isı, Daikin Isıtma Grubu'nun distribütörlüğünü üstlendi. Bayi satış noktaları, inşaat firmaları, müteahhitler ve kooperatiflere çözüm ortağı olarak hizmet götüren Başaran Isı, bundan sonra Daikin’in geniş ürün gamı ile müşterilerine hizmet vermeye devam edecek.

Bu anlaşmaya ilişkin bilgi veren Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, 2020 stratejileri doğrultusunda bayi sisteminde yeniden yapılanmaya gittiklerini belirterek şunları söyledi: “Daikin uzmanlık alanı olan iklimlendirmenin her alanında emin adımlarla büyümesini sürdürüyor, günden güne gelişen hizmet ağı ve geniş ürün gamı ile Türkiye’nin her yerine ulaşmayı hedefliyor. Daikin denilince her ne kadar akla ilk gelen soğutma olsa da, Airfel geleneğinden gelen güçlü bir ısıtma grubuna da sahibiz. Bu doğrultuda yeniden yapılandırdığımız bayilerimiz bundan sonra ısıtma ve soğutma cihazlarını birlikte satacak, böylece Daikin müşterileri tek bir noktadan kapsamlı hizmet alabilecek. Bunun yanı sıra soğutmada olduğu gibi ısıtma grubundaki iddiamızı destekleyecek yeni bir hamle daha yaptık. Sektörün köklü ve etkin firmalarından biri olan Başaran Isı ile distribütörlük anlaşması imzaladık. Bu işbirliği ile Daikin Ailesi’ne katılan Başaran Isı, yeniden yapılandırdığımız bayi ağımıza büyük bir destek sağlayacak. Böylece müşterilerimize çok daha yaygın bir şekilde cihazlarımızı ve hizmetlerimizi götüreceğiz. Markamız kadar iklimlendirme sektörünün gelişimi açısından da önemli olduğuna inandığımız bu yeniden yapılanma ve bu işbirliği sayesinde, hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülke ekonomisine katkıda bulunacak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”