DAIKIN'E AQUA THERM FUARI'NDA BÜYÜK İLGİ

Daikin Aqua Therm Kiev Fuarı’nda  yenilikçi ürünleri ile büyük ilgi gördü.DAIKIN TÜRKİYE, UKRAYNA’DAKİ BÜYÜMESİNİ HIZLA SÜRDÜRÜYOR
Daikin Aqua Therm Kiev Fuarı’nda  yenilikçi ürünleri ile büyük ilgi gördü.
İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, Ukrayna pazarında hızla büyüyor. Bölgenin en büyük ısıtma – tesisat fuarı olan Aqua - Therm Kiev’de Airfel ve Daylux markalı ürünleri ile büyük ilgi gören Daikin, daha yılın ilk yarısında geçen yılın satış tutarını aşmayı başardı.


Isıtma, soğutma ve iklimlendirme alanında Ukrayna’da düzenlenen en büyük fuar olan Aqua - Therm Kiev’e katılan Daikin, yenilikçi ürünleri ile büyük ilgi gördü. Bölgenin en büyük ısıtma – tesisat fuarı olarak farklı ülkelerden çok sayıda firmanın katılımı ile gerçekleşen fuarda Daikin, geniş ürün gamı ve çözümleri ile iddiasını bir kez daha ortaya koydu.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 17 – 20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Aqua – Therm Kiev’16, 20 farklı ülkeden 377 katılımcı firma ile 26.832 ticari ziyaretçiyi bir araya getirmeyi başardı. Isıtma ve tesisat sektörüne ait son yenilikler ve ürünlerin sergilendiği fuarda, Daikin piyasaya sunduğu yüksek verimli, uzun ömürlü ve çevre dostu kombileri ile ilgi çekmeyi başardı. Tüketicisine sunduğu yenilikçi ürünler ile büyük beğeni toplayan Daikin, fuar sırasında Airfel ve Daylux markalı ürünlerini ziyaretçilerine tanıttı.

BDT ülkelerinde düzenlenen en büyük ısıtma, soğutma, havalandırma, yalıtım ve tesisat fuarı olan Aqua-Therm Kiev’de, Daikin önemli ticari bağlantılar kurarken, fuar sırasında gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda yeni siparişlere de imza attı.  Böylece daha yılın yarısında Ukrayna’daki satışlarını geçen yılın üzerine çıkarmayı başaran Daikin, bu pazarda büyüme planları yapıyor. Ukrayna’daki yeni distrübütörü Pe Sandi Plus ile birlikte kombi modellerini ilk kez bu fuarda pazara sunan Daikin, Ukrayna pazarındaki yükselişini hızla sürdürmeyi planlıyor.

Türkiye’nin yanı sıra ihracat ile de dış pazarlarda büyümeyi hedefleyen Daikin Türkiye, Hendek’teki üretim tesislerinde ürettiği klima ve kombileri Çin’den Avrupa’ya kadar pek çok ülkeye ihraç ediyor. Tüm Daikin Group ülkelerine yılda 90 - 100 bin adet klima ihraç eden Daikin, önümüzdeki 3 yıl içinde mevcut ihracat rakamını 3’e katlamayı planlayarak ihracatın ciro içindeki payını yüzde 10’lardan yüzde 25’lere çıkarma hedefi doğrultusunda çalışmalarına hız verdi.