• Anasayfa
  • Bizden Haberler
  • DÜNYA İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN LİDERİ DAIKIN, ASYA'DA DA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

DÜNYA İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN LİDERİ DAIKIN, ASYA'DA DA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Daikin, Vietnam’da 10 milyar Yen’lik yatırımla yeni bir klima tesisi kuruyor.Daikin, Vietnam’da 10 milyar Yen’lik yatırımla yeni bir klima tesisi kuruyor.
İklimlendirme sektörünün dünya lideri Daikin, farklı coğrafyalardaki yatırımları ile büyümesini sürdürüyor. Son olarak 10 milyar Yen’lik bir yatırımla Vietnam’da bir klima üretim tesisi kurma kararı alan Daikin, büyüyen Asya pazarındaki etkinliğini artırmayı hedefliyor.


Japonya’dan Amerika’ya, Avrupa’dan Afrika’ya kadar 145 ülkedeki faaliyetleri ile dünya iklimlendirme sektörünün liderliğini üstlenen Daikin, Asya bölgesindeki etkinliğini artırma hedefi doğrultusunda Vietnam’a yatırım kararı aldı. Artan ev tipi klima talebini karşılamak amacıyla Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti başkenti Hanoi’de yer alan Thang Long Organize Sanayi Bölgesi-II’ye yatırım yapacak olan Daikin Industries Ltd. yaklaşık 10 milyar Yen’lik (yaklaşık 300 milyon TL)  bir yatırımla yeni bir üretim tesisi kuracak.

Nisan 2018 tarihinde faaliyete geçmesi ve ev tipi klima üretimi yapması planlanan fabrika, Daikin’in Vietnam’daki ilk üretim tesisi olacak. Asya Bölgesi’nde halen Tayland, Malezya ve Hindistan’da üretim tesisleri bulunan Daikin, Vietnam’daki yeni fabrikası ile büyüyen pazardaki talep artışını da daha hızlı bir şekilde karşılayacak. Nüfus artışı ve gelir seviyesindeki artışa bağlı olarak klima pazarında hızlı bir büyümenin gözlendiği Asya bölgesinde, satış ağını genişletmek ve satış sonrası hizmet servislerini desteklemek kararlılığıyla hareket eden Daikin, yeni yatırımları ile pazardaki etkinliğini artıracak.

Daikin Industries Ltd.’den yapılan açıklamada konu ile ilgili olarak şu bilgiler paylaşıldı: “Tayland, Malezya ve Hindistan’da halihazırda kurulu ve faal olan üretim tesisleri sayesinde Daikin, Asya bölgesindeki ülkelerin ürün taleplerini karşılayabiliyor. Ancak Asya bölgesinde gelecekte artacak talebi karşılayabilmek amacıyla yeni bir üretim tesisi kurulması bizim üzerinde önemle durduğumuz bir konuydu. Yaptığımız çalışmalar sonucunda, klima piyasası açısından Asya pazarının en büyük pazarı haline gelen Vietnam’da yeni bir fabrika kurarak ürün tedarik kapasitemizi artırma ve ticari genişlememizi hızlandırma kararı aldık. Daikin olarak Vietnam’ın yanı sıra Asya bölgesindeki her ülke nezdinde ticaret hacmimizi artırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Fusion 20 adını verdiğimiz, stratejik yönetim planımız doğrultusunda faaliyetlerimizi yürütürken, pazarın gelişimine de katkıda bulunmayı ve 2018 yılı için 380 milyar Yen satış gelirine ulaşmayı amaçlıyoruz.”