DAIKIN ÇUKUROVA BÖLGESİNDE 1 GÜNDE 6 YENİ AÇILIŞ YAPTI

DAIKIN İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİREN BAŞARAN ISI, TÜRKİYE GENELİNDE BÜYÜMESİNE DEVAM EDİYOR
DAIKIN İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİREN BAŞARAN ISI, TÜRKİYE GENELİNDE BÜYÜMESİNE DEVAM EDİYOR Daikin Çukurova’ya verdiği önemi bir günde 6 showroom açarak gösterdi.
İklimlendirme sektörünün öncü şirketi Daikin, Türkiye’deki büyümesini sürdürürken Çukurova Bölgesi’ne özel bir önem verdiğini gösterdi. Daikin, ısıtma alanındaki en büyük distribütörlerinden Başaran Isı ile birlikte, 23 Şubat’ta Adana’da 5, Mersin’de 1 yeni showroom açılışı yaptı.
 

İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, yeni yatırımları ile Türkiye’yi bölgenin iklimlendirme üssü yapma hedefine emin adımlarla ilerliyor. Türkiye genelinde yaygınlaşarak daha çok şehre hizmet sunmayı amaçlayan Daikin, Çukurova Bölgesi’ne ise özel bir önem veriyor.  Isıtma alanındaki en büyük distribütörlerinden Başaran Isı ile birlikte, Çukurova Bölgesi’nde atağa geçen Daikin, aynı gün içinde 6 yeni showroom açılışı yaparak bu konudaki iddiasını gösterdi. Daikin ve Başaran Isı, 23 Şubat 2017 Perşembe günü saat 10:00’da başlayıp, saat 17:00’de tamamladığı açılışlar ile Mersin’de 1, Adana’da ise 5 showroom’u aynı gün içinde faaliyete geçirdi.

DAIKIN İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİREN BAŞARAN ISI, TÜRKİYE GENELİNDE BÜYÜMESİNE DEVAM EDİYOR Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Adana’daki MY Yapı açılışına katılırken, açılışlar her bir şehirde de Daikin ve Başaran Isı yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda davetlilerin katılımı ile gerçekleşti. Yeni showroom’ların her birinin açılışına bizzat eşlik eden Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder ve Başaran Isı Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Başaran, bölgeye yatırım yapmaya devam edecekleri mesajları verdi.

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, Daikin’in Türkiye’ye doğrudan yatırımcı olarak girdiği 2011 yılından bu yana Adana ve Mersin’deki faaliyetlerine özel bir önem verdiğini belirterek, “Her iki şehirde de daha önce açılışlar yapmış ve bu bölgeye yatırım yapmaya devam edeceğiz, demiştik. Şimdi verdiğimiz sözü tutuyoruz. Üstelik bu sefer yanımızda Başaran Isı gibi alanında çok etkin ve başarılı bir şirket bulunuyor. Bu da demektir ki, önümüzdeki dönemde çok daha fazla yatırım, çok daha fazla açılış yapacağız” diye konuştu. Bu arada Ekim 2017’de Başaran Isı ile yaptıkları iş birliğinin meyvelerini çok hızlı almaya başladıklarına dikkat çeken Önder, “İklimlendirme sektörünün köklü ve etkin bir markası olarak Türkiye’deki büyümemizi sürdürürken, geniş ürün gamımız ile ısıtmada da ne kadar iddialı olduğumuzu göstereceğiz” dedi.

İklimlendirme sektöründeki 92 yıllık uzmanlığını geniş bayi ağı ve ürün gamı ile gösteren Daikin, halen 45 ilde hizmet veren Başaran Isı Sistemleri ile Ekim 2016 tarihinde distribütörlük anlaşması imzalamıştı. Böylece, split klimalardan VRV merkezi sistemlere, ısı pompalarından kombiye, radyatörden fancoil'e kadar iklimlendirme sektörüne geniş bir ürün ve hizmet ağı ile sunan Daikin ile 23 yıldır ısıtma sektöründe önemli işlere imza atan Başaran Isı Türkiye genelinde yaygınlaşma hedeflerini büyüttü.

DAIKIN İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİREN BAŞARAN ISI, TÜRKİYE GENELİNDE BÜYÜMESİNE DEVAM EDİYOR

Mersin'de Akın Teknik, Adana'da ise Başaran Isı, Lider Proje Isı, MY Yapı, Ceylan Mühendislik, Toros Doğalgaz faaliyete geçirilen showroom'larda Daikin’in ısıtma alanındaki geniş ürün gamına yer verilecek.