BÜYÜME ATAĞINI BAYİ KANALI İLE SÜRDÜREN DAIKIN, AÇILIŞLARA DEVAM EDİYOR

BÜYÜME ATAĞINI BAYİ KANALI İLE SÜRDÜREN DAIKIN, AÇILIŞLARA DEVAM EDİYORDaikin Türkiye, Mersin’ndeki 6’ncı Showroom’unu hizmete açtı.
Türkiye’deki büyüme atağını bayi kanalı ile de devam ettiren Daikin, Mersin’deki 6’ncı Showroom’unu açtı. Bu açılış sırasında yeni büyüme planlarını açıklayan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, MESİAD tarafından düzenlenen konferansa da katılarak, girişimci liderlik konusundaki deneyimlerini paylaştı.

 
Isıtma ve soğutma sektörünün önde gelen kuruluşlarından Daikin, Türkiye’yi bölgenin üretim ve Ar-Ge üssü yapma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken, yeni açılışlarla bayi ağını da genişletiyor. Yeni Bayii ve Showroom açılışları ile geniş bir coğrafyaya hizmet sunan Daikin, Mersin’deki 6’ncı Showroom’unu hizmete soktu.

Mersin 3A Mühendislik Premium Center’ın Yenişehir, Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı üzerinde yer alan yeni Daikin Showroom’u 28 Mayıs Cumartesi günü, Daikin yöneticilerinin yanı sıra pek çok saygın davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Açılış sırasında dünya iklimlendirme devi Daikin’in Türkiye’deki faaliyetleri ve 2016 büyüme planı hakkında bilgi veren Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, Mersin’deki 6’ncı Showroom’unu açmaktan duydukları mutlulukları dile getirerek, şunları söyledi: “Sakarya Hendek’te 100 bin metrekare üzerine 42 bin metrekare kapalı alandan oluşan tam entegre bir tesiste üretim yapıyoruz. İklimlendirme sektöründe en geniş ürün gamına sahip markayız; bireysel split klimalardan mucidi olduğumuz VRV denilen ticari sistemlere kadar farklı çözümler sunuyoruz. Bugün AVM, hastane, iş merkezi gibi büyük projelerin 3 tanesinden birinde Daikin tercih ediliyor.”

Daikin’in dünyada 157 milyar dolarlık bir pazarda faaliyet gösterdiğini Türkiye’deki mevcut pazarın toplam büyüklüğünün ise 4.1 milyar TL seviyesinde olduğunu kaydeden Önder, “ Pazar her yıl ortalama yüzde 10 büyüyor. Türkiye’de klima sahipliği oranı yüzde 10’larda. Bu oran Japonya’da yüzde 100, Avrupa’da ise yüzde 90’larda. Türkiye’de pazar, özellikle bizim çok iddialı olduğumuz merkezi sistemlerde yani otel, AVM, hastane, büyük gayrimenkul projeleri gibi bir alanda hızla büyüyor” dedi. Önder, Hendek üretim tesislerinde Ar-Ge çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Bu alanda kaydettiğimiz gelişmeler yatırıma dönüşecek. Avrupa’ya ihracatı 3 kat artırmış olmamız hem istihdam hem de üretim hattı yatırımını gerektirecek” diye konuştu.

HASAN ÖNDER, MESİAD ÜYELERİYLE BULUŞTUHASAN ÖNDER, MESİAD ÜYELERİYLE BULUŞTU


Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, Mersin ziyareti sırasında MESİAD’ın (Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) düzenlediği, ‘’Liderlik ve Girişimcilik Kültürü’’ konulu konferansın da konuşmacısı oldu. MESİAD Erhan Deniz Konferans Salonu’nda MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz ve MESİAD üyelerinin katılımı ile gerçekleşen konferansta Hasan Önder, girişimci liderlik konusundaki deneyimlerini paylaştı. Konuşmasında girişimcilik ve girişkenlik arasındaki farklardan bir liderin sahip olması gereken özelliklere kadar önemli noktalara değinen Önder, kendi iş hayatında nelerle karşılaştığı ve bugün bulunduğu noktaya nasıl geldiğini, çalışmak ve çaba sarf etmenin önemini vurgulayarak anlattı.