DAIKIN BİLARDOMAX LİGİ TAMAMLANDI

Daikin BilardoMax Ligi’nin bu yılki şampiyonu Torbjörn Blomdahl.Daikin BilardoMax Ligi’nin bu yılki şampiyonu Torbjörn Blomdahl.
Dünyaca ünlü bilardocuların ve Türk Bilardo Milli Takımı oyuncularının katıldığı Daikin BilardoMax Ligi finalleri nefes kesen maçların ardından tamamlandı. Kupayı ise ikinci kez Torbjörn Blomdahl kazandı.


İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Daikin'in sponsorluğunda düzenlenen Daikin BilardoMax Ligi, aylar süren mücadelelerin ardından dünya yıldızlarının şovlarıyla renk kattığı final maçlarıyla sona erdi. Bilardo Federasyon Başkanı Ersan Ercan ve Daikin yöneticilerinin katıldığı Daikin BilardoMax Ligi final maçları yoğun ilgi gördü.

Bu yıl 14. kez yapılan ve toplam 154 sporcuyla başlayan Daikin BilardoMax Ligi finallerine 24 sporcu katılmaya hak kazandı. Yoğun rekabetle geçen lig maçlarının ardından düzenlenen finalde, ünlü bilardocular Tayfun Taşdemir, Murat Naci Çoklu, Adnan Yüksel, Can Çapak ve Hakan İncekara'nın maçları heyecanla izlendi. Daikin BilardoMax Ligi’ne ikinci kez katılan 2015 Genel Klasman Dünya Şampiyonu Torbjörn Blomdahl, bu yıl kupayı kazanan isim oldu.

Daikin BilardoMax Ligi'ne bugüne kadar sırasıyla, dünyanın kabul ettiği en büyük bilardo sporcuları ve şampiyonları Torbjörn Blomdahl, Flippos Kasidokostas, Daniel Sanchez, Frederic Caudron ve Dick Jaspers da katıldı.

Daikin BilardoMax Ligi Direktörü İlhan Aydın, “Daikin BilardoMax Ligi ile bilardo sporunun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamayı ve amatör sporcularımızı desteklemeyi amaçlıyoruz. Bu amacımız doğrultusunda bu yıl da başarılı bir turnuva gerçekleştirdik. Bundan sonra da dünyaca ünlü ve amatör bilardocuları bir araya getirerek bilardo sporuna hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.