DAIKIN BİLARDOMAX LİGİ'NDE MUHTEŞEM FİNAL

Dünyaca ünlü sporcumuz Semih Saygıner ve Türk Bilardo Milli Takımı oyuncularının nefes kesen gösteri maçları yaptığı Daikin BilardoMax Ligi finallerinde, kupayı TAYFUN TAŞDEMİR kaldırdı.


DAIKIN BİLARDOMAX

İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Daikin'in sponsorluğunda düzenlenen Daikin BilardoMax Ligi, dünya yıldızlarının şovuyla renk kattığı final maçlarıyla sona erdi. Daikin BilardoMax Ligi, aylar süren mücadelelerin ardından yapılan final maçları sırasında usta bilardocuların nefes kesen gösterilerine sahne oldu.
 
Bu yıl 13. kez yapılan Daikin BilardoMax Ligi'ne rekor katılım sağlandı. Toplam 154 sporcuyla başlayan 13. Daikin BilardoMax Ligi'nin onur konuğu, yedi yıl ara verdiği faal sporculuk hayatına 6 ay önce geri dönen, Türkiye'nin en önemli bilardocusu Semih Saygıner oldu. Yoğun rekabet altında geçen Lig maçlarının ardından düzenlenen finaller sırasında, Dünya Bilardo Şampiyonu ünlü sporcumuz Semih Saygıner'in yanı sıra, Bilardo Milli Takımı oyuncuları Tayfun Taşdemir, Murat Naci Çoklu ve Adnan Yüksel'in gösteri maçları nefes kesti. Turnuva sonunda 16 kişilik final turuna kalmaya hak kazanan 12 amatör sporcuya Türk Bilardo Milli Takımı oyuncuları Tayfun Taşdemir, Adnan Yüksek ve Murat Naci Çoklu ile yarışma fırsatı da doğdu.

DAIKIN BİLARDOMAX

Daikin BilardoMax Ligi'ne bugüne kadar sırasıyla, dünyanın kabul ettiği en büyük bilardo sporcuları ve şampiyonları Torbjorn Blomdahl, Flippos Kasidokostas, Daniel Sanchez, Frederic Caudron ve Dick Jaspers da katıldı.
 
Daikin BilardoMax Ligi Direktörü İlhan Aydın, "Ülke içinde özel organizasyonlara katılmayı pek tercih etmeyen, ünlü bilardocumuz Semih Saygıner'in Daikin BilardoMax Ligi'ne katılması, organizasyonumuzu daha da önemli hale getirdi" dedi ve ekledi: "En az Semih Saygıner kadar kıymetli milli takım oyuncularımıza ve final turuna kalmayı haketmiş olan diğer sporculara çok teşekkür ediyorum. Daikin BilardoMax Ligi'nde amatör oyuncular ünlü bilardo oyuncularıyla yarışarak unutulmaz anlar yaşadılar ve nefes kesen bir final maçı izlediler. Amacımız bu turnuva ile bilardo sporunun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak ve amatör sporcularımızı desteklemek. Daikin BilardoMax Ligi bu amacımız doğrultusunda başarılı bir turnuva oldu. Bundan sonra da bilardo sporuna hizmet vermeye devam edeceğiz."

DAIKIN BİLARDOMAX