DAIKIN 5'İNCİ YILINDA TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK DEVİ ARASINA GİRDİ

DAIKIN 5´İNCİ YILINDA TÜRKİYE´NİN  500 BÜYÜK DEVİ ARASINA GİRDİDaikin, Türkiye’de doğrudan yatırımcı olarak faaliyet gösterdiği 5’inci yılında 500 dev şirket arasına girmeyi başardı. Capital 500’de 29 basamak yükselerek 280’inci sıraya yerleşen Daikin Türkiye, Fortune 500 sıralamasında da 19 basamak birden ilerleyerek 214’üncü sıraya yükseldi.


Daikin Türkiye, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ Araştırması’na bu yıl 488’inci sıradan giriş yaptı. Sakarya’daki Üretim Tesisleri’nde dünya standartlarında üretim yapan Daikin Türkiye, 231.7 milyon TL’yi bulan üretimden satışları ile 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasındaki yerini aldı.
 

CAPİTAL 500’DE 29 SIRA YÜKSELDİ

Daikin Türkiye, Capital tarafından hazırlanan Capital 500 listesinde de bu yıl da yerini aldı. Bir önceki seneye göre cirosunu yüzde 16 artıran Daikin Türkiye, Capital 500 listesinde 29 basamak birden yükselmeyi başardı. Böylece Daikin Türkiye, 2015 yılındaki 756.7 milyon TL’lik net satışları ile Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi arasında 280’inci sıraya yükseldi.
 

FORTUNE 500’DE 214’ÜNCÜ SIRADA

Daikin Türkiye ayrıca Fortune Turkey tarafından hazırlanan Fortune 500 listesinde de bu yılki yerini aldı. Daikin Türkiye, 2015 yılındaki 756.7 milyon TL’lik net satışları ile Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi arasında 214’üncü sıraya yükseldi. Daikin Türkiye, bir önceki seneye göre cirosunu yüzde 15 artırarak Fortune 500 listesinde 19 basamak birden yükseldi.
 

DAIKIN 5´İNCİ YILINDA TÜRKİYE´NİN  500 BÜYÜK DEVİ ARASINA GİRDİÖNDER: ÜLKE EKONOMİSİNE KATKIMIZ ARTACAK

Daikin’in 5’inci yılında Türkiye’nin 500 büyük üretici devleri arasına girmesini değerlendiren Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, şunları söyledi: “Daikin tüm dünyada iklimlendirme sektörünün lider markası. Gerek faaliyetleri gerekse cirosu ile iklimlendirme sektörüne öncülük eden Daikin, Temmuz 2011’den bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye’de de büyük gelişmeler kaydetti. Türkiye’yi iklimlendirme sektörünün üretim ve lojistik üssü yapma hedefimiz doğrultusunda, çalışanlarımız ile birlikte çok çalışarak hem sektörümüzün gelişimine hem de ülke ekonomimize büyük katkılar sağlıyoruz. Türkiye’de faaliyet gösterdiğimiz 5 yıl boyunca çok önemli çalışmalara imza attık ve ciromuz, üretimimiz ve ihracatımız ile ülkemize değer kattık. Türkiye’deki 5’inci yılımızda elde ettiğimiz sonuçlarla üretimden satışlarımız ile Türkiye’nin 500 Devi arasına girmiş olmamız, hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerlediğimizin en büyük göstergesi.”

Daikin Türkiye çalışanlarına da teşekkürlerini ileten Önder, “Günden güne büyüyen Daikin Ailesi’nin her bir ferdi bu başarılarımızda önemli bir paya sahip. Hedeflerimiz büyük, daha yapacak çok işimiz var. Hep birlikte çalışmaya ve başarmaya devam edeceğiz, Daikin Ailesi olarak ülke ekonomisine katkımızı artıracağız” dedi.