2015 YILININ EN ÇOK SPLİT KLİMA İHRACATI YAPAN MARKASI DAIKIN OLDU

2015 YILININ EN ÇOK SPLİT KLİMA İHRACATI YAPAN MARKASI DAIKIN OLDUDaikin ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Marka Ödülü’nün sahibi oldu.
Türkiye’yi Ar-Ge ve lojistik üssü yapma konusunda emin adımlarla ilerleyen Daikin, 2015 yılında en çok split klima ihracatı yapan iklimlendirme markası oldu. Daikin bu başarısı ile İSİB’in ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Marka Ödülü’ne layık görüldü.

 
Airfel’i satın alarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 2011 yılından bu yana Sakarya’daki Üretim Tesisleri’nden dünyanın pek çok ülkesine ihracat gerçekleştiren Daikin, bu başarısı ile ödüle layık görüldü. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından her yıl düzenlenen ve her yıl iklimlendirme sektörünün başarılı ihracatçılarının açıklandığı ‘İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni'nde Daikin, 2015 yılında yaptığı yaklaşık 25 milyon TL’lik split klima ihracatıyla “2015 yılının En çok split klima ihracatı yapan marka” ödülünü aldı.

Orta Anadolu İhracatçılar Birliği'nde gerçekleşen ve birliğe üye şirketlere 17 kategoride 46 ödül verilen geceye Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İSİB üyeleri ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yetkilileri katıldı. 2015 yılının en çok split klima ihracatı yapan marka ödülünü Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’tan alan Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen “Daikin Türkiye olarak, Hendek Üretim Tesisleri’nde kurulan Daikin Split Klima Üretim Tesisi’nde ürettiğimiz klimaları yılda 90 - 100 bin adet tüm Daikin Group ülkelerine ihraç ediyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içinde mevcut ihracat rakamını 3’e katlamayı planlıyoruz. Türkiye’de faaliyete geçtiğimiz 2011 yılından bu yana hedeflerimiz arasında Türkiye’nin Ar-Ge ve lojistik üssü olarak konumlamak var ve almış olduğumuz bu ödülle birlikte bu hedefimize emin adımlarla yürüyoruz“ diye konuştu.