Alternate Text

Daikin size en yakın ısı pompası yetkili bayisini buluyor

Isı pompasının evinizi ısıtmak için gelecek garantili bir yöntem olduğuna karar verdiniz. Şimdi de, projenizi görüşmek ve fiyat teklifi almak için yakınlarınızda bir ısı pompası yetkili bayisi arıyorsunuz. Daikin her daim yardıma hazır. Bunun için formumuzu doldurmanız yeterlidir; yetkililerimiz kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

1. ADIM: FORMU DOLDURUN

Ücretsiz keşif formumuzu doldurduğunuz için teşekkür ederiz. Bu bilgiler yeni ısı pompanız için sizi en yakınınızdaki servise yönlendirmemize yardımcı olacaktır.

Lütfen yetkili servisimize projeniz hakkında şu bilgileri bildirin:

 • Mevcut merkezi ısıtma kurulumunuz hakkında bilgi verin.

 • Ne planladığınızdan bahsedin. Sadece merkezi ısıtma kurulumunuzu mu değiştiriyorsunuz? Yenileme düşünüyor musunuz? Veya yeni bir ev mi inşa ediyorsunuz?

 • Daikin sizin için doğru birkaç ürün tespit etmiş olabilir. Bize hangi ürünün ilginizi çektiğini söyleyin.

Bu bilgiler sayesinde, projeniz için en uygun ısı pompasını bulabiliriz.

2. ADIM: SİZE EN YAKIN YETKİLİ DAIKIN ISI POMPASI SERVİSİYLE İLETİŞİM KURMANIZI SAĞLIYORUZ

Mükemmel! Formu doldurarak, evinizi bir ısı pompasıyla ısıtmak ve soğutmak için ilk adımı atmış oldunuz. Peki, sırada neler var? Öncelikle, size en yakın yetkili Daikin ısı pompası servisiyle iletişim kurmanızı sağlıyoruz. Tüm servislerimiz Daikin ürünlerinin montajı konusunda deneyimlidir. Size en uygun servisi şu kriterlere göre belirliyoruz:

 • Aklınızdaki ürünün montajı konusunda deneyim sahibi olduğu doğrulanmış,

 • Yeni projeler için müsait,

 • Konum olarak size yakın,

 • Yüksek geri bildirim puanına sahip

Lütfen sizi ısı pompası servisiyle eşleştirmemiz için bize birkaç gün müsaade edin.Formu doldurduktan sonra bir veya iki iş günü içinde, projeniz için en iyi teknik servisin adını size e-posta yoluyla bildireceğiz.

3. ADIM: TEKNİK SERVİS SİZİNLE İLETİŞİME GEÇER

Servisinizin adı tarafınıza bildirilecektir ve ardından birkaç gün içinde servisiniz sizi arayarak bir saha ziyareti organize edecektir (tabii ki, tercih etmeniz halinde iletişim bilgilerini aldığınızda servisle kendiniz de irtibata geçebilirsiniz).

4. ADIM: SAHA ZİYARETİ

Saha ziyareti, ısı pompası servisinin ihtiyaçlarınızı anlamasına ve eviniz için mevcut seçeneklere karar vermesine yardımcı olur. Bu bilgiler ışığında, size ihtiyaçlarınız için en iyi ürünü teklif edebiliriz

Servis şunları kontrol edecektir:

 • Evinizin enerji verimliliği. Evinizde hangi malzemeler kullanılıyor? Yalıtım ne kadar iyi? Ne tür bir kaplamaya sahipsiniz?

 • Mevcut merkezi ısıtma sisteminiz ve ihtiyaçlarınız. Evinizin büyüklüğü nedir? Hangi odaların soğutmaya, ısıtmaya, havalandırmaya veya hava temizleyicilerine ihtiyacı var? Evinizde kaç adet ısıtma bileşenine (ör. radyatörler) sahipsiniz? Bunlar ne kadar güçlü?

 • Yaşam tarzınız. Evde kaç kişi yaşıyor? Evde ne sıklıkla bulunuyorsunuz? Evinizde tercih ettiğiniz sıcaklık nedir? Ne kadar sıcak su kullanıyorsunuz?

 • Isı pompası kurulumu için pratik bilgiler. Servisiniz dış ve iç ünitelerin nereye monte edilebileceğini ve boruların nerelere döşeneceğini kontrol edecektir.

Servise sorularınız varsa saha ziyareti bu soruları yöneltmeniz için en doğru zamandır. Sormak isteyebileceğiniz sorulardan bazıları:

 • Isı pompası benim için doğru tercih mi? Servisiniz ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi, mevcut kurulumunuzu ve ayrıca mali durumunuzu göz önünde bulundurarak ısı pompasının sizin için doğru tercih olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilir.

 • Evim için ne tür bir ısı pompası en uygun olur? Hangi seçeneğin sizin için en doğru olacağına karar verebilmeniz için servisiniz size farklı ısı pompası türlerini, maliyetlerini ve kurulum prosedürlerini anlatabilir. Seçenekler arasında tipik olarak yüksek veya düşük sıcaklıklı havadan suya ısı pompaları, toprak kaynaklı ısı pompaları ve hibrit sistemler yer alır.

 • Isı pompasının verimli çalışabilmesi için ilave inşaat işlerine gerek duyacak mıyım? Ziyaret sırasında servisiniz, özellikle de eski bir binada oturuyorsanız ısı pompanızın verimliliğini maksimum düzeye çıkarmak için takip edebileceğiniz bazı adımlar önerebilir. Bunlar arasında tavan veya duvar yalıtımı, soğuk hava akışı önleme işlemleri veya çift kaplama yer alır.

 • Hangi kapasitede bir ısı pompasına ihtiyacım var? İhtiyaçlarınız için doğru kapasitede bir ısı pompası önerebilmek için servisiniz evinizin yaşı ve enerji verimliliği gibi bazı faktörlere ek olarak evinizin büyüklüğünü dikkate alacaktır. Böylece, ısı pompanızın ne fazla, ne eksik, tam olarak evinizin ihtiyacını sunması sağlanır.

5. ADIM: FİYAT TEKLİFİ

Saha ziyaretinden kısa bir süre sonra ısı pompası servisiniz tercih ettiğiniz çözüm için size bir teklif gönderecektir.

Bu teklifte şu bilgiler yer alır:

 • Ürünlerin fiyatları: dış ünitenin, iç ünitenin ve kumandanın fiyatı

 • İş için gerekli diğer malzemelerin fiyatı: borular ve ısı pompanızın kurulumu için gerekli diğer parçalar

 • Kurulum fiyatı: ısı pompanızın kurulumu için gerekli çalışmalar

Ek olarak, servisiniz size bir bakım sözleşmesi önerebilir.

Bilmenizde yarar var: sübvansiyonlardan ve vergi avantajlarından yararlanabilirsiniz!

Birçok ülkede ısı pompaları için sübvansiyonlar veya vergi avantajları sunulmaktadır. Fiyat teklifinizi aldıktan sonra sizin için geçerli faydaları araştırın. Bunları kaçırmamalısınız!

6. ADIM: ISI POMPASI KURULUMU

Fiyat teklifini kabul ettikten sonra yeni ısı pompanızı monte edeceğimiz tarihi beklemeye başlayabilirsiniz.

İpucu: Isı pompanızı önceden sipariş edin. Özellikle kış yaklaşırken yetkili servislerimiz yoğun olmaktadır. Isı pompanızın montajı kısa bir işlemdir: ısı pompasının monte edilmesi ve devreye alınması genellikle sadece bir veya iki gün sürer.

Doğrulanmış servisinizin ısı pompası sisteminizin dış ünitesini monte etmek için tipik olarak atacağı adımlar şunlardır:

 • En uygun yerin seçilmesi: Servis, yüzeyin ne kadar sağlam olduğunu ve ünite etrafında ne kadar boşluk olması gerektiğini dikkate alır.

 • Ünitenin yerleştirilmesi: Tamamen düz bir yüzeye, tercihen bloklar üzerine ve üst tarafta bakım için boşluk bırakılarak sağlam şekilde yerleştirilmelidir.

 • Drenaj montajı: Bir drenaj tapası, servisin dış üniteyi tahliye etmesini sağlar.

 • Boru uçlarının genişletilmesi: Boruların uçları kesilir, çapakları temizlenir ve genişletilir.

 • Soğutucu akışkan borularının takılması: Boruların genişletilmiş bölümlerinin takılması için bağlantı somunları kullanılır.

 • Gaz kaçağı kontrolü: Borular bağlandıktan sonra servis, üniteye hava basar ve olası gaz kaçaklarını kontrol eder.

 • Soğutucu akışkan doldurma: Daikin ısı pompalarında genellikle, gaz borularından sıvı fazda doldurulan R-32 soğutucu akışkan kullanılır.

 • Soğutma borularının bağlanması: Servis özel bir boru bükücü kullanır ve boruya hiçbir şekilde nem ve toz girmemesi için dikkatli bir şekilde çalışır.

 • Elektrik kabloları: Elektrik bağlanır ve bir toprak kaçağı detektörü ve devre kesici takılır.

 • Deneme çalıştırması ve testler: Servis, besleme gerilimini ölçer ve sistemi hem soğutma hem ısıtma modunda test eder.

7. ADIM: ISI POMPANIZ ÇALIŞMAYA HAZIR

Tebrikler, artık bir ısı pompası sahibisiniz! Evinizi ısıtmak için fosil yakıtlarını tamamen terk etmiş bulunuyorsunuz. Siz de ısıtmanın geleceğinin bir parçasısınız.

Formu hemen doldurun; yeni ısı pompanız için doğru teknik servise erişmenizi sağlayalım.

Isı pompası yetkili servisimi bul

Her zaman buradayız

Daikin yakınınızdaki güvenilir servislerle çalışır. Yine de, sorularınızı yanıtlamaya daima hazırız.

Daha fazla bilgiye veya yardıma ihtiyaç duyuyorsanız lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.