Alternate Text

Polensiz bir hayatın tadını çıkarın

İlkbahar ve yaz aylarında park ve bahçelerimiz çiçek açar ve yaşamla dolar. Göze güzel gözükse de örneğin saman nezlesi gibi polenle bağlantılı mevsimsel astım ve alerjisi olan insanların hayatını zindana çevirebilir. Peki, polen nedir ve ailemizi bunun olası etkilerine karşı nasıl koruyabiliriz?

Polen nedir?

Genellikle ince bir toz halinde görülen polen, bir bitkiden diğerine aktarılarak yeni bitkilerin döllenmesini ve çoğalmasını sağlayan mikroplardır. Sıcaklık arttıkça polen üretimi de artar ve polene karşı hassasiyeti olan insanlarda hapşırma, burun tıkanıklığı, kızarıklık, kaşıntı, göz sulanması ve/veya burun kaşıntısı veya akıntısı gibi çeşitli semptomlara neden olur.

Polen mevsimi

Polen mevsimini ilkbaharın başlangıcından sonbaharın bitimine kadar uzatan üç temel polen çeşidi bulunmaktadır.

  • Çim poleni: Polenle bağlantılı astım ve alerjilerin temel sebebidir ve insanları Mart ile Ekim ayları arasında etkileyebilir. Çim poleni aşırı güçlü reaksiyonlara neden olabilir.
  • Ağaç poleni: Yılın farklı zamanlarında farklı ağaç poleni türleri ortaya çıksa da, ağaç polenleri genellikle Şubat ile Haziran ayları arasında etkili olur.
  • Saman poleni: Saman poleni çoğunlukla sadece saman nezlesine yol açar. Genellikle yaz aylarında ve sonbaharın ilk zamanlarında görülür.

Ailenizi Daikin hava temizleyicilerle koruyun

Daikin hava temizleyiciler iç ortam havasının daha saf, daha sağlıklı ve daha temiz olmasını sağlamanın ve böylece polenlerin hayatınızdaki olumsuz etkilerini en aza indirmenin etkili bir yoludur.

Daikin hava temizleyiciler ayrıca:

•Havadaki toz partiküllerini ve polenleri gidererek astım ve alerji belirtilerini en aza indirir.
•Institut Pasteur de Lille'e göre zararlı partiküllere etkisi tanımlandı.
•Hava çok kuruyken havayı nemlendirerek cilt sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.
•Evinizin her zaman taze ve temiz kokması için kötü kokuları kontrol eder.