Alternate Text

Klima satın alırken dikkat edilmesi gereken 5 şey

Sizin için doğru olan klimayı satın alın.

İyi bir yatırım için 5 ipucu

Bir klima sistemine yatırım yaparken doğru tipte, modelde ve kapasitede klimayı satın almak hayati öneme sahiptir. Klimalar evdeki konforunuz ve sağlığınız üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu ipuçları mevcut alanınız ve ihtiyaçlarınız için doğru klimayı seçmenize ve böylece yatırımınızdan en yüksek faydayı sağlayabilmenize yardımcı olacaktır.

1. Yıl boyu enerji verimliliği

Tüm Daikin üniteleri, verimliliği A+++ ‘a varan, piyasadaki en yüksek enerji verimliliği değerleriyle soğutur ve böylece faturalarınızı kontrol altında tutar. Çözümlerimiz sayesinde yıl boyu verimli bir şekilde mükemmel iç ortam havasının keyfini çıkarırsınız.

İç ortam klima çözümlerimizi keşfedin

2. Doğru kapasite

Bir klima sistemi seçerken gerekli soğutma kapasitesinin belirlenmesi önemlidir. Çok düşük kapasitede bir sistem tatmin edici sonuçlar üretemezken, gereğinden yüksek kapasiteli bir sistem ihtiyaçtan daha güçlü bir hava akışı üreterek konforun azalmasına neden olur. Mükemmel kapasitenin bulunması bir denge işidir; bu konuda Daikin yetkili servisleri size yardımcı olabilir.

Mevcut alanınız için doğru kapasiteyi bulun

3. İç dekora uyum sağlayın

Her ev özgündür. Şık klima üniteleri ve geniş model aralığıyla Daikin her ev için konforlu ve enerji verimliliği yüksek çözümler sunmaktadır.

  • Duvar tipi ünitelerimiz (Ururu Sarara, Daikin Emura, Stylish ve Perfera) her türlü iç dekora sorunsuz uyum sağlar, mükemmel bir konfor sunar ve dünyanın en prestijli tasarım ödüllerine sahiptir.

  • Döşeme tipi ünitelerimiz (örneğin Perfera) pencere eşiklerine veya yüksekliğin sınırlı olduğu odalara mükemmel şekilde uyar.

İç ünitenizi hiç görmek istemiyorsanız bir gizli tavan tipi ünitetercih edebilirsiniz. Bu model, asma tavanlara veya yalancı duvarlara entegre edilir ve böylece dışarıdan sadece çıkış menfezleri görülür.

Ünitelerimizi keşfedin

4. Dış ünitenizin bakımını yapın

Dış üniteli bir klima monte ederken, çok daha fazla göz önünde olduğundan çoğu insan sadece iç üniteye dikkat eder. Ancak, dış ünitenin konumu daha da önemli olabilir, çünkü tüm sistemin doğru çalışması üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Dış ünite, klima sisteminin kalbini oluşturur, bu nedenle kesinlikle unutulmamalıdır. Hava giriş ve çıkışının engellenmediğinden veya yapraklar tarafından tıkanmadığından emin olun. Maksimum düzeyde çalıştığından emin olmak için üniteyi yaz ve kış sezonu başlamadan önce kontrol edin.

5. Ünitenizi zamanında sipariş edin

Klima sisteminizi sipariş etmek için sıcakların başlamasını beklemeyin. Klimasının kısa sürede kurulmasını isteyen tek kişi siz olmayacaksınız ve sıcaklar başladığında yetkili servislerin programları dolu olacaktır. Tercih ettiğiniz klimanın size teslim edilmesi genellikle belirli bir süre alır. Yoğun dönemlerde sipariş verdikten sonra montajın gerçekleşmesini haftalarca bekleyebilirsiniz. Normal şartlarda bir klimanın montajı genellikle bir oda için bir çalışma günü sürmektedir. Fakat mevcut montaj koşullarına bağlı olarak değişebilir.

Alternate Text

Ünitenizi zamanında sipariş edin ve
bu ipuçlarını aklınızda tutun.

Başka sorunuz var mı?

Bizimle iletişime geçin