Alternate Text

Isı pompanızı kışa hazırlayın

Hava kaynaklı ısı pompanızın kışa hazır olduğundan emin olmak için atılacak yedi adım

Kışın yaklaştığı bugünler ısı pompanızın soğuk havalara hazır olduğunu kontrol etmek için ideal bir zaman. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak ısı pompanızın verimli şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edebilir ve cihazınızın kış aylarında arıza yapma ihtimalini azaltabilirsiniz.

Isı pompanızı kışa hazırlamak için:

  1. Isı pompanızı olası hasarlara karşı kontrol edin: Herhangi bir kaçak veya hasarlı ızgara olup olmadığını dikkatlice inceleyin.
  2. Yoğuşma drenajını temizleyin: Isı pompanız bir atık kanalına monte edilmemişse yoğuşma drenajınızda hiçbir engel olmadığından emin olmanız gerekir.
  3. Ünite etrafındaki hava akışının engellenmediğini kontrol edin: Ünitenin yapraklar veya bitkilerle engellenmediğinden emin olun. Ünitenin önünü, üstünü, arkasını ve altını kontrol etmelisiniz.
  4. Bir deneme çalıştırması yapın: Sistemi tercihen bir gece veya en az bir saat çalıştırın ve çalıştığından, radyatörlerin ve/veya alttan ısıtma sisteminin ısındığından emin olun.
  5. Radyatörleri kaçaklara karşı kontrol edin: Tüm radyatörleri kaçaklara karşı kontrol etmeli ve gerekiyorsa havalarını almalısınız.
  6. Yıllık servis planlayın: Fosil yakıtlı boylerlerde olduğu gibi ısı pompanızı da her yıl servise sokmanız gerekmektedir. Isı pompanız bir önceki yıl servisten geçirilmemişse yıllık servis randevunuzu almalısınız. Böylece ısı pompanızın verimli şekilde çalışmasını garanti eder, arıza riskini ve yeniden servis çağırma gereksinimini düşürür ve kalan garantinizin bozulmamasını sağlarsınız. Isı pompası servisleri kış aylarında çok yoğun olmaktadır, bu nedenle servis için önceden randevu almanız mantıklı olacaktır. Yıllık servis için henüz randevu almadıysanız yetkili servislerle iletişime geçmelisiniz. Çalışmanın bir Daikin Yetkili Servisi tarafından yapılmasını sağlamak için rezervasyon yapabilirsiniz.
  7. Faydalı telefon numaraları: Isı pompanızın arızalanmasına karşı servisinizin iletişim bilgilerinin ve Daikin servis numarasının elinizin altında olduğundan emin olun.

Bu yedi adımı takip ederseniz ısı pompanızın ona en ihtiyaç duyduğunuz anda arızalanması riskini düşürür ve evinizi tüm kış sıcak ve konforlu tutarsınız.