Azerilerden Daikin'e yoğun ilgi

İklimlendirme sektörünün dünya devi Daikin, Azerbaycan’da Aqua-therm Bakü Fuarı’na katıldı. Global sektör profesyonellerini buluşturan Uluslararası Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Klima, Yalıtım ve Tesisat Fuarı Aqua-therm Bakü’de Daikin standı ilgi odağı oldu. Daikin fuarda En İyi Stand Tasarımı ödülüne layık görüldü.
 
Isıtma-soğutma sektörünün öncü firması olan ve geçtiğimiz yıl Airfel’i satın alarak Türkiye’yi iklimlendirme üssü haline getirmek için yatırımlara başlayan Daikin, ihracat rotalarına yenilerini eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Daikin Türkiye bu amaçla Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Uluslararası Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Klima, Yalıtım ve Tesisat Fuarı Aqua-therm Bakü’ye katıldı. 17-20 Ekim tarihlerinde düzenlenen fuarda Daikin Türkiye 69 metrekarelik standıyla büyük ilgi gördü.
 
Yaklaşık 15.000 kişinin ziyaret ettiği fuarda Daikin Türkiye geniş ürün gamını her geçen yıl daha fazla önem kazanan Azerbaycan pazarına sunma fırsatı buldu. Tüketiciler, yatırımcılar, sektör profesyonelleri ve devlet yetkililerinin ilgi odağı olan Daikin Türkiye standı, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun tarafından ziyaret edildi.
 
Fuar sonunda Daikin Türkiye standı Aqua-therm Bakü’nün En İyi Stand Tasarımı ödülünü aldı.
 
Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder fuarla ilgili yaptığı açıklamada “Azerbaycan hızla gelişen ve büyüyen ekonomisiyle Daikin Türkiye için önemli bir pazar. Yapı sektörüne paralel olarak iklimlendirme sektörü de büyüyor. Bizler de Daikin’in ileri teknolojisini ve geniş ürün gamını Azeri dostlarımızla tanıştırmak için fuara katıldık. Yaklaşık 200 firmanın katıldığı fuarda Daikin Türkiye olarak gördüğümüz ilgiden çok memnunuz” dedi.
 
Azerilerden Daikin'e yoğun ilgi