'Kırmızı yelekli' dünya şampiyonu İstanbul'a geldi.


'Kırmızı yelekli' dünya şampiyonu İstanbul'a geldi.

Dünya Bilardo Şampiyonu Daniel Sanchez, bu yıl Daikin sponsorluğunda düzenlenen BilardoMax Ligi için İstanbul'a geldi. Amatör sporculara Dünya Şampiyonu Sanchez ile yarışma fırsatı veren Daikin BilardoMax'ın yarın oynanacak final maçı nefes kesecek.
 
Daikin BilardoMax Daniel SanchezTurnuvalarda giydiği kırmızı yeleği ile tanınan Dünya Şampiyonu İspanyol Daniel Sanchez, bu yıl 10'uncusu düzenlenen Daikin BilardoMax Ligi'ne katılarak, turnuvanın en iyileri ile yarışmak üzere İstanbul'a geldi.

Daikin sponsorluğunda düzenlenen BilardoMax Ligi'nde bu yıl elemeler 126 amatör sporcunun katılımı ile yaklaşık üç ay önce başladı. Final turlarının 5-7 Şubat 2013 tarihlerinde gerçekleşeceği Daikin BilardoMax Ligi'nde, elemeleri geçen 12 amatör sporcu finalde 4 usta bilardocu ile şampiyonluk için yarışıyor. Defalarca Avrupa ve Dünya Şampiyonu olmuş milli takım oyuncuları Tayfun Taşdemir, Murat Naci Çoklu ve Adnan Yüksel'in de katılacağı Daikin BilardoMax Ligi'nde amatör sporcular handikap sistemiyle usta oyuncuları yenmek için çalışıyor.

Bahçelievler Bilardo Max Salonu'nda gerçekleşecek final turlarına katılacak olan Dünya Şampiyonu Daniel Sanchez, üç bant bilardo disiplininde faal olarak bu spora devam eden dünyanın en önemli 4 sporcusundan biri olarak kabul ediliyor. İspanya vatandaşı olan Sanchez'in İspanya, Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları bulunuyor. Bu kupaları defalarca kazanmış olan Sanchez, elde ettiği başarılar kadar turnuvalarda giydiği kırmızı yeleği ile de tanınıyor.

İstanbul Bilardo İl Temsilcisi ve BilardoMax'ın Başkanı olan İlhan Aydın, DaikinMax Ligi'nde amatör oyuncuların dünya şampiyonlarını yenebilme imkanına sahip olduğuna dikkat çekerek, "Amacımız bu turnuva ile bilardo sporunun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak ve amatör sporcularımızı desteklemek" dedi.

Daikin BilardoMax Ligi'nde 7 Şubat Perşembe günü oynanacak final maçının ardından gerçekleşecek ödül töreninde turnuvanın galibi kupanın sahibi olacak.