DAIKIN GLOBAL TRAINEE 2015 İLE GENÇ YÖNETİCİLERİNİ ARIYOR

DAIKIN ÜNİVERSİTEDEN YENİ MEZUN GENÇLERİ BEKLİYOR

DAIKIN GLOBAL TRAINEE 2015 İLE GENÇ YÖNETİCİLERİNİ ARIYOR

Daikin Global Trainee gençlere Avrupa’da kariyer fırsatı sunmaya devam ediyor.

İklimlendirme sektörünün lider kuruluşu Daikin, geleceğe yatırım projesi olarak gerçekleştirdiği Daikin Global Trainee Programı’nın 4’üncüsünü hayata geçiriyor. “İlk İşiniz Pasaport Almak!” sloganı ile üniversiteden yeni mezun gençlere, kariyerlerine Avrupa’da başlama fırsatı sunan Daikin Global Trainee 2015 Programı için başvurular 26 Nisan Pazar gününe kadar yapılabilecek.
 

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektöründeki 90 yıllık tecrübesini gençlere aktararak geleceğe yön vermeyi amaçlayan Daikin, Global Trainee programı ile her yıl üniversiteden yeni mezun 4 gence benzersiz bir kariyer imkanı sunuyor.  
’İlk İşiniz Pasaport Almak!’ sloganı ile gençlere uluslararası deneyim edinme olanağı veren Daikin Global Trainee 2015, sunduğu eğitim ve çalışma olanakları ile gençlere benzersiz bir kariyer fırsatı tanıyor. Bugüne kadar 12 gencin kariyerine Daikin çatısı altında başlamasını sağlayan Global Trainee Programı’na katılabilmek için başvuruların 26 Nisan Pazar gününe kadar yapılması gerekiyor.

GLOBAL TRAINEE PROGRAMI’NA KİMLER KATILABİLİR?

Daikin Global Trainee Programına, üniversiteden bu yıl mezun olan tüm gençler katılabiliyor. Başvuran her adayın değerlendirmeye alındığı Global Trainee Programında, ilk değerlendirmeleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Daikin Türkiye ve Global CV İK yöneticileri yapacak. Bu değerlendirme sonucunda, belirlenen kriterlere uygun adaylar arasından 15 kişi finale kalmaya hak kazanacak.
Ardından seçkin isimlerin yer aldığı bir jüri tarafından değerlendirmeye alınacak olan adaylar, yapılacak mülakatta kendini ifade etme olanağına sahip olacak. Eğitim geçmişi, İngilizce düzeyi, liderlik ve girişimcilik özelliği, geleceğe yönelik hedefleri ve bunu sergileme kabiliyeti ile sivil toplum kuruluşlarında görev alma becerisi ve hobiler gibi çok yönlü bir değerlendirmenin yapılacağı bu mülakat sonucunda seçilecek 4 başarılı genç, Daikin bünyesindeki kariyer yolculuğuna başlayacak.

AVRUPA’DA EĞİTİM VE KARİYER FIRSATI

Daikin Global Trainee’ye katılmaya hak kazanan 4 genç yönetici adayı, Daikin bünyesinde benzersiz bir kariyer olanağına sahip olacak. Kazanan adaylardan ikisi; 9 ay boyunca Belçika’daki Daikin Merkez Ofisi’nde, 3 ay boyunca da Avrupa’nın farklı ülkelerindeki Daikin ofislerinin birinde çalışma fırsatı bulacak. Kazanan diğer iki aday ise 9 ay boyunca Daikin Türkiye’de, 3 ay süresince de Daikin Belçika’da görev alacak. Bir yıl boyunca farklı departmanlarda hem eğitim alma hem de çalışma olanağı yakalayan bu gençler, istemeleri halinde Daikin Türkiye bünyesinde çalışmaya devam edebilecek.

GLOBAL TRAINEE’LER KARİYERİNDE EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Dünya çapında 56 bin çalışanı, yıllık 20 milyar doları bulan cirosu ile 160 ülkede faaliyet gösteren Daikin, ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründeki 90 yıllık tecrübesini gençlere aktararak geleceği şekillendiriyor. Daikin Türkiye bünyesinde hayata geçirilen Daikin Global Trainee Programı, başladığı günden itibaren elde ettiği sonuçlar ile dikkat çekiyor.   
Daikin Global Trainee’nin ilk yılında Belçika’da eğitim ve çalışma fırsatı yakalayan gençlerden Sabancı Üniversitesi mezunu Gülnur Durak kariyerine Daikin Belçika Satın Alma Departmanı’nda devam ederken, Bilkent Üniversitesi mezunu Mert Gönlüşen aldığı teklif üzerine Daikin Avusturya’da Satış Planlama Departmanı’nda kariyerini sürdürüyor. Boğaziçi Üniversitesi mezunu Ömer Adışen Belçika’dan sonra kariyerine İngiltere’de devam ederken, Funda İdil Tezcan ve Merve Gökçe Serin ise halen Daikin Belçika bünyesinde çalışıyor. Sabancı Üniversitesi’nden Gökçen Sümer Türkiye’nin ardından İtalya’da çalışmaya başlarken, Boğaziçi Üniversitesi’nden Roza Sarı, Konya Selçuk Üniversitesi’nden Muhammet Mehdi Taşyüz, Koç Üniversitesi’nden Nalan Akalın, Sabancı Üniversitesi’nden Çağla Ekin Soysal ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Mehmet Ali Yılmaz da Daikin Türkiye bünyesinde profesyonel olarak görevler almaya devam ediyor.

DAIKIN GLOBAL TRAINEE 2015 İLE GENÇ YÖNETİCİLERİNİ ARIYOR