DENZ GYO, LE CHIC BODRUM N DAIKIN TERCH ETT

DAIKIN ISITMA VE SOUTMA SSTEMLER SANAY TCARET ANONM RKET

DENZ GYO, LE CHIC BODRUM ÇN ‘DAIKIN’ TERCH ETTDenizbank Yatrm Hizmetleri Grubu itiraki olan Deniz GYO, Bodrum merkezde hayata geçirdii ‘Le Chic Bodrum’ projesinin iklimlendirmesi için Daikin’i seçti. Gayrimenkul sektöründe ni ve özel projeler yapmay hedefleyen Deniz GYO’nun bu yatrm farkl büyüklüklerde 135 konut ve 30 odal butik bir otelden oluuyor. Çevreci kriterler ile ina edilen projede, stma, soutma ve scak su çözümleri için 130 takm Daikin Altherma ve 147 adet Daikin VRV d ünite kullanld.


klimlendirme sektörünün öncü ve lider irketi Daikin, büyük projelerde yatrmclarn gözdesi olmaya devam ediyor. Bugüne kadar pek çok önemli proje için en önemli adres olarak kabul edilen Daikin markal ürünler imdi de Deniz GYO tarafndan hayata geçirilen ‘Le Chic Bodrum’ projesinde yer alyor.

Denizbank Yatrm Hizmetleri Grubu itiraki olan Deniz GYO, Bodrum ve stanbul’da ‘Le Chic’ adn verdii konseptle ni projeler üretiyor. Le Chic Bodrum, Asarlk bölgesinde yer alan proje villa, residence ve otelden oluuyor. Bodrum merkez ve marinaya yürüme mesafesinde konumlanan Le Chic Bodrum, 2+1’den müstakil villaya kadar farkl büyüklüklerde ve farkl tasarmlardaki konutlardan ve 30 odal butik bir otelden oluuyor. 4 mevsim yaama imkan sunan Le Chic Bodrum’da yaam 2019 yl sonunda balayacak.

Le Chic Bodrum, yaklak 200 metre uzunluundaki kum sahili, iskeleleri, restoranlar, tekne ile ulam imkan ve marina hizmetleri, açk-kapal yüzme havuzu, SPA ve fitness merkezi, spor alanlaryla çok özel ayrcalklar sunuyor. Çevre dostu bir proje olarak tasarlanan Le Chic Bodrum, Deniz GYO’nun bu projedeki arsa gelitirme partneri Ataman Grubu’na ait bir oteli dönütürerek ekonomiye deer kazandrmay, bunu yaparken de yeil ve çevreci mimari kriterler hassasiyetinde yeniden ina etme amacn tayor. Bu kapsamda projede geri dönüüme, güne enerji panelleri ve elektrikli araç sarj istasyonlarna yer veriliyor.

DENZ GYO, LE CHIC BODRUM ÇN ‘DAIKIN’ TERCH ETTLe Chic Bodrum iklimlendirme çözümleri için sektörde kalite ve çevreci çözümleriyle bilinen Daikin’i seçti. Müteriler için güven unsurunun öne çktn belirten Deniz GYO Genel Müdür Yardmcs Onur Karahan, bu balamda Daikin ile yollarnn kesitiinin altn çizerek unlar söylüyor: “Özellikle son dönemde müteri hedef kitlesi için ‘güven’ unsurunun çok deer kazandn, gelitiriciye duyulan güvenin gayrimenkul almada en önemli kriter olduunu görüyoruz. Biz de bu konuda tarafmza gelen teveccühe layk olmak için en iyisini yapmaya çalyoruz. Müteri ve misafir memnuniyetini, sat sonrasn önemsiyoruz, seçimlerimizi de buna göre yapyoruz. Daikin ile de yollarmz böyle kesiti. Projemizde kaliteli, güvenilir, sürdürülebilir hizmet anlayna önem veren çözüm ortaklar ile yol almay tercih ediyoruz. Daikin gerek ürün kalitesi, gerek üst düzey marka algs ve yaygn servis imkanlar ile bu anlamda bizi ikna eden bir marka oldu ve çalmaya baladk. Tercihimize güveniyor, yeni ev sahiplerimize de bu tecrübeyi yaatmak için emin admlarla iimize devam ediyoruz. Bu vesile ile deerli Daikin ailesine de ibirlii için teekkür ediyor, baarlarnn artarak devamn diliyorum.”

Bu ölçek ve özelliklerde bir projede yer almaktan Daikin Türkiye olarak memnuniyet duyduklarn söyleyen Daikin Türkiye Istma Müdürü Fahri Umut Ertür, projede yer alan ürünler ve bu ürünlerin projeye kazandraca özellikler hakknda u bilgileri veriyor: “Le Chic Bodrum projesi farkl büyüklüklerde 135 konut ve 30 odal butik bir otelden oluuyor. Bu proje için Daikin’in tercih edilmesinde markamzn bilinirlii, güvenirlii ve tartlmaz Daikin kalitesi en önemli rolü oynad. Ayrca projenin tüm stma, soutma ve scak su tasarmnn tek bir marka ile çözümlenebilmesi en büyük artlarmzdan biri oldu. Bunun yan sra Daikin’in yaygn destek a ve etkin sat sonras servis hizmetinin olmas Daikin’in tercih edilmesinde etkili bir etmendi. Çevreci hassasiyetler ile ina edilen projenin stma, soutma ve scak su çözümleri için 130 takm farkl modellerde Daikin Altherma ve 147 adet Daikin VRV d ünite kullanlmasna karar verildi. Projenin stma, soutma ve scak su tasarm Daikin Bodrum bayisi Duru Mekanik tarafndan yapld. Bu da tasarmn en optimal düzeyde gerçeklemesini salad. Projenin konut ksm için seçimi yaplan Daikin Altherma LT serisi s pompalar ile yerden stma ve Daikin Altherma Scak Su Boyleri ile de kullanm scak suyu ihtiyaçlar karlanyor. Otel ksm için seçilen Daikin Altherma HT serisi s pompalar ise kullanm scak suyu ihtiyacna yönelik olarak kullanlacak. Altherma s pompasnn bütün komponentleri Daikin tarafndan ve Daikin kalitesinde üretildii için dayankll yüksek ürünlerdir. Kompresör için 5 yl, geri kalan parçalar için 3 yl garanti verir. Çevre duyarl Altherma ürünlerimiz yenilenebilir enerji kaynaklarn kullanyor. Dolaysyla çevreci bir proje olan Le Chic Bodrum için en ideal çözüm Daikin Altherma ile salanmtr.

DENZ GYO, LE CHIC BODRUM ÇN ‘DAIKIN’ TERCH ETTProjenin konut ksmlarnda, scak su ihtiyacn karlamak için seçilen Daikin Altherma Scak Su Boyleri’nin en önemli fark ise tehlikeli bir bakteri türü olan ve scak suda üreyen ‘Lejyonella’ isimli bakterinin üretimine izin vermeyecek ekipmanlarla donatlm olmasdr. Yerden stma sistemini besleyecek olan Altherma s pompas, kendi üzerinde bulunan otomasyon ve yapay zeka sayesinde üst düzey bir verim salar. Ürün, d hava scaklna bal olarak konut içerisindeki scakl da ölçerek, konut içerisine gönderdii stma suyunu kendi kendine ayarlayabilme becerisine sahiptir. Istma suyunun d hava ve ortam scaklna bal olarak optimize edilmesi tasarrufu artran, kullanclara bütçe anlamnda avantaj salayan önemli bir özelliktir.

Projedeki konutlarn soutma ihtiyaçlar için ise Daikin mini VRV model d üniteler, butik otel içinse Daikin VRV IV d üniteler seçildi. Projede kullanlan toplam 147 adet Daikin VRV d ünitenin yan sra konut ve otel VRV iç üniteleri de Avrupa standartlarna göre Daikin Avrupa fabrikalarnda üretildi. VRV d ünitelerinin kompresör ve kondenser komponentlerinin Daikin patentli olmas kalite standard açsndan önemli bir göstergedir. VRV sisteminde yüksek üfleme scaklklar sayesinde souk hava etkisini önleyen; böylece iç ortam konforunu salayan Deiken Soutucu Akkan Scakl VRT teknolojisi ürünlere deer katan baka bir unsur olarak dikkat çekicidir. Konutlarda kullanlan 4-5 HP Mini VRV d ünitelerinin tek fanl kompakt boyutlar montajda büyük avantaj salar. Konutlarda ve otelde kullanlan VRV d ünitelerdeki ‘gece sessiz mod’, ses basnc seviyelerinin son derece düük olmasn salayan ve böylece konforu artran baka bir unsurdur. Ürünlerin düük statik basnçl kanall ve orta statik basnçl kanall iç ünitelerin kompakt boyutlarna ve düük ses seviyelerine sahip olmas mimari tasarmda avantaj yaratr. Daikin ‘bina yönetim sistemi’, birçok mahalin tek bir merkezden kontrol edilmesini ve konfor artlarnn takibini mümkün hale getiren bir unsur olarak dikkat çekicidir. Daikin kullanclarnn I-Touch Manager bina yönetim sistemi ile 7/24 Daikin online servis ana ulama imkanna sahip olmalar da fark yaratan bir ayrcalk olarak öne çkan özelliklerden biridir. Sistemin uzaktan kontrol edilebilirlii hata uyarlarnn gözlemlenmesini ve tespit edilmesini en zor arzalarda bile öngörülür hale getiriyor ve hemen servis mühendislerine bildiriyor. Böylece Daikin, kendi bünyesindeki arzay daha sorun olumadan engelleyebiliyor,” eklinde açklamada bulundu.

DENZ GYO, LE CHIC BODRUM ÇN ‘DAIKIN’ TERCH ETT

Dier Haberler

Web Tasarm IDS